| SceneXster a întrebat:

Buna,TPU! Este prima data cand scriu pe o pagina tot ce simt, va rog sa ma ajutati si nu faceti misto. Deci am fost cu un baiat ( x ) 1 an jumate, a fost frumos dar este genul de baiat care facea glume pe seama mea, radea mai mereu de mine, ma facea mereu geloasa, nu m-a sunat niciodata la telefon ( spunea ca la scoala ne auzim destul), nu mi-a luat niciodata un cadou ( nici de Valentine's day, nici macar de ziua mea).dar nu stiu cand il luam in brate simteam ceva atat de puternic incat nu mai voiam sa-i dau drumul, poate ca asta m-a facut sa fiu cu el un an jumate...dar ideea e ca de fiecare data cand ne certam la scoala un alt baiat( y), care este prietenul meu cel mai bun, era acolo si ma calma. vorbea cu mine, ma facea sa nu ma mai gandesc la ce s-a intamplat, acesta era foarte dragut, langa el simteam ca nu am de ce sa-mi fie frica, simteam ca are grija de mine, acesta in fiecare seara ma suna sa facem temele impreuna, sa vorbim despre x, ma ajuta cu tot ce aveam nevoie. Si intr-o zi a fost ziua unui coleg, toata clasa a invitata, ne-am distrat eu si x ..pana cand.a inceput sa bea.( petrecerea a avut loc acasa la acel baiat) eu si x dansam intr-o camera cu mai multe fete, ele s-au gandit sa ne lase singuri si ne-au incuiat in camera, x era beat si m-a pus in pat, se asezase peste mine, nu mai puteam sa ma misc.a inceput sa ma sarute pe gat, cobora in jos, eu incepusem sa tip, nu eram pregatita sa fac sex cu el...iar atunci a intrat in canera sa mai ia suc y si a vazut, l-a dat jos de pe mine, m-a luat de mana si a fugit cu mine in baie, m-a pus jos pe covor, a luat un prosop, l-a udat, m-a asezat la el in brate si mi-a tinut prosopul pe frunte sa ma calmez, a stat cu mine o jum de ora, a fost asa frumos, nu mai voiam sa ma ridic. Dupa acel timp ne-am ridicat si mi-a spus doar "Ai grija de tine". M-am dus in alta camera iar o prietena mi-a aratat un video..in acel video era x care facea exact ce mi-a facut mie dar altei fete..am fugit afara si am inceput sa plang.y era si el afara. spunea ca se gandea.a venit langa mine si m-a calmat din nou. La scoala m-a despartit de x.iar in acea seara y m-a sunat si am hatarat sa fim impreuna..ma cunoaste cel mai bine. Am fost impreuna dar x vorbea mereu cu mine, isi cerea scuze, a spus ca nu a stiut ce face.iar eu m-am despartit de y ..am stat singura putin timp apoi m-am impacat cu y ..si asa de vreo 4-5 ori..nu mai spun ca y era perfect..ma lua de acasa, ma ducea acasa, ma suna in fiecare seara, mi-a luat cadou fara sa fie vrei zi speciala. avea grija de mine..nimeni nu s-a mai com portat asa cu mine.dar x spunea mereu ca l-am ranit, ca mi-am batut joc de el..si era mai mereu trista si pe ganduri iar y s-a despartit de mine.mi-a spus ca nu sunt fericita cu el..si nu are rost..mai bine e el trist decat eu.iar acum sunt singura de 3 sapt ..nu stiu ce sa fac ..acum ma gandesc mereu la y.dar cred ca l-am pierdut..nu ma mai suna..pe fb nu mai raspunde..nu stiu..nu stiu ce mai simt..va rog ajutati-ma! El era baiatul pe care mi l-am dorit ..este perfect.dar l-am ranit.

18 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cauta-l pe y si fa ce stii, doar sa te ierte.
Nu-l meriti, dar te va ierta.
Si cauta sa-l faci fericit, nu-l mai chinui, te iubeste prea mult.

| Zenithf a răspuns:

It's ok, nu o putut sa te faca fericita pe tine, lasa ca incearca cu alta mai putin mofturoasa, si mai cu capul pe umeri.

| wildthing a răspuns:

L-ai ranit pe y spui?! Nu l-ai ranit, ci ti-ai batut joc de bietul baiat in ultimul hal! Si daca povestea ta e adevarata, baiatul asta chiar te-a iubit enorm. Ma dezgusta fiintele ca tine, cu creierul cat o nuca atunci cand e inflamat. Prost o fi sa se intoarca vreodata la tine.winking

| foxsilver a răspuns:

O vorba din popor spune ca, " unde-I bine, nu-i de mine, unde-i rau, hop si eu "! Cam asa ai facut tu.
Eu zic sa-I trimiti un mesaj in care sa-i spui cat de mult regreti comportamentul pe care l-ai avut fata de el. Poti mentiona chiar si faptul ca nu este necesar sa-ti raspunda la mesaj, dar macar ti-ai facut datoria de onoare de a-ti cere scuze pentru cum te-ai purtat cu el.
Pe urma, nu-ti ramane decat sa astepti reactia lui, oricare ar fi ea, caci " si tacerea e un raspuns", adica, tacerea lui.
Daca nu-ti raspunde, ia o pauza de la orice fel de relatii cu alti baieti, si gandeste-te la cum ar trebui sa te porti intr-o viitoare relatie, fie ea chiar si amicala. Pentru ca in orice actiune exista si o reactie-asa cum te comporti tu, tot asa se vor comporta si ceilalti cu tine.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Asa o sa patesti si tu, esti inconstanta si egoista, depinde si ce varsta ai;

| sofisis a răspuns:

Clasicul : apreciezi ceva dupa ce nu il mai ai.
Greselile in viata se platesc. Tu ai gresit si trebuie sa accepti consecintele.
Y daca se respecta si are capul pe umeri va fugi de tine mancand pamantul. Daca totusi are sentimente reale si puternice (dálea care te orbesc) o te primeasca inapoi. Sper ca daca iti mai da inca o sansa sa tii de ea si cu dintii.

| h3r a răspuns:

Cu siguranță ai exagerat tu cu ceva prin mica ta dramă, câteva minciuni nevinovate. ..cu video-uri și uși închise la o petrecere.
Deci, ăla prost te-a rănit pe tine și ai fugit repede în brațele celuilalt, el săracul normal că a acceptat, doar ținea la tine. Acum tu ți-ai bătut joc de el. Nici nu mai înțeleg de ce te plângi, tu încă nu ai realizat cât de mult l-ai rănit, așa că tot ce poți să faci e să-i lași un mesaj în care să-i spui că îți pare rău și că dorești să-l știi fericit.
Ai nevoie de o perioadă SINGURĂ, fără băiețași și golănași.
Încearcă să te maturizezi, să înveți din greșeli pentru a putea aprecia ceea ce ai lângă tine, fără să dai cu piciorul. Trebuie să-ți iei singură deciziile și să nu te mai arunci în puț.

| Cristiann25 a răspuns:

Te-ai folosit de y in ultimul hal.Stii ce-mi doresc? Sa-si bata un baiat joc de tine la fel cum ai facut tu cu el! Baiatul asta ti-a oferit tot ce aveai nevoie(in cazul tau intelegere, iubire).Ma bucur ca nu-ti mai raspunde, nu e prost ci doar a vrut sa-ti fie alaturi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa speram ca y nu va fi destul de idiot incat sa te primeasca inapoi. Tu meriti doar baieti ca x, fara suparare. Daca meritai unul ca y, nu iti bateai joc atat de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo! Si apoi spunem ca toti baieti sunt niste porci se gandesc numai la sex si nu stiu sa iubeasca asa-i? Sa gandit cineva de ce? A da, cand aveti persoana potrivita in viata voastra voi va ganditi la badaranul ala care si-a batut joc si face pe nevinovatul. Si acuma ce o sa se intample? Baiatul ala ( y ) o sa se inchida in el de la atata durere o sa-i fie frica sa mai iubeasca si o sa spuna decat sa mai fiu ranit mai bine nu mai pun suflet in nici o fata sau relatie. Si apoi baieti sunt porci? Felicitari. Imi pare rau ca sunt si fete de genu! happy

| unknøwn a răspuns:

Telenovelă.
Bagă şi un z pe acolo. Nu de alta da x şi y deja apar cam mult prin scenariu, deja s-a plictisit lumea.
Pune că z e vărul lui x sau lui y şi că brusc te-ai udat toată când l-ai văzut şi că l-ai cerut în căsătorie, doar că după ce l-ai cerut în căsătorie, în seara nunţii vine Y care îţi spune că prosopul cu care te-a şters atunci de fapt avea spermă pe el de la laba pe care a făcut-o înainte cu 2 zile, şi ţi l-a cam frecat de labii, s-ar putea să fii însărcinată.
A doua zi faci un test de sarcină şi aflii că eşti însărcinată. Te duci la un eco şi vezi că nu e un copil normal, nici n-are cum să fie normal, e făcut din spermă de 2 zile. E aşa un brontozaur. Atunci Z află chestia asta, divorţează a doua zi după căsătorie iar tu începi să plângi şi să te prefaci că n-ai ştiut de asta, îţi ceri iertare numai că în timp ce tu îţi ceri iertare din spate vine x cu un buchet mare de trandafiri care şi el îşi cere iertare la rândul lui, dar acum nu ştii ce să faci că eşti prinsă între 2 necunoscuţi.
Ce să faci oare? Vei alege pe X sau pe Z?
Asta veţi afla în episodul următor!
To be continued...

| darriya a răspuns:

De ce nu-i spui ca ti-ai dat seama ca el este perfect pentru tine, vb cu el dar sa nu mai "fugi"cand la x cand la y, aia e bataie de joc si e normal sa se comporte asa cu tine y, din cate am citit este un baiat de nota 10, ce mai vrei? saracul baiat

| Painkeeper a răspuns:

Vorbeste cu el, la scoala, sau oriunde. Cere-i macar 2 minute si spune-i ce simti, spune-i cat de mult il iubesti(mai spre sfarsit, daca i-o zici din prima nu te va asculta) inainte de asta sa-i spui ca ai fost confuza si ca te simteai prost, dar nu din vina lui, ci din vina lui x. Poti chiar sa ii implori iertare, poate te va crede daca iti vei da silinta sa ii spui tot ce ai simtit. In orice caz, RESPECTA-L!

| numeletrandafirului a răspuns:

Y merita cu adevarat sentimentele tale iar ce aiureaza X pe acolo ca l-ai ranit si alte vrajeli, nu-l lua in seama. Parerea mea este ca probabil X a tinut la tine la inceput dar acum isi doreste numai s-o faca cu tine si dupa te va lasa. Vorbeste cu Y si spune-i ca iti pare rau si ca daca cu adevarat ii pasa de tine sa se impace cu tine deoarece numai asa vei putea fi fericita si ca pana acum nu ti-ai dat seama de anumite lucruri.

| mady03 a răspuns:

Într-adevăr,băiatul y te iubește mult!winking Pare a fi foarte iubitor și bun la suflet.
Ar trebui să-l contactezi tu, caută-l la școală, pe Facebook..oriunde..cred că suferă sad un așa bun suflet nu merită asta.chiar l-ai rănit! Sfatul meu e să-l contactezi și să-ți ceri iertare, ți-a suportat mofturile până acum! :/
Succes mult! Ai grijă de tine! :*

| pufliiiisi123456 a răspuns:

Pacat ca l-ai ranit.Din cate ai zis tu aici cred ca el era perfect si chiar te iubea si pentru ca te iubea te-a lasat in paca sa nu-ti faca probleme si sa -ti revii dupa tragedie, oricum eu te sfatuiesc sa te duci la "y" sa discutati si sa-i explici ca ai fost atat de debusolata incat l-ai ranit fara sa-ti dai seama.du-te la el!

| SceneXster explică (pentru pufliiiisi123456):

N-o sa ma mai creada.