| sleier a întrebat:

Poate sa ma ajute cineva cu un sfat? Pe 21 februarie am facut 1 an si 4 luni de relatie cu iubita mea..am fost despartit 3 saptamani dupa revelion si ea in timpul ala a stat cu cineva sa uite de mine dar dupa a zis ca isi facea mai mult rau si s-a intors la mine. Am stat fix o luna de atunci impreuna.Iar de cateva zile se purta ciudat iar intr-un final mi-a zis ca nu mai este la fel si ca nu ma mai iubeste ca inainte dar tot are sentimente. Si sa desparti de mine dupa ce am vorbit despre asta. Iar dupa 30 de minute ma suna sa vada ca fac si tot incerca sa vorbeasca cu mine. Imi zicea ca nimic nu e bine. Parea sa ii para rau. Eu nu cred ca nu ma mai iubeste. Vineri era totul frumos si ok iar sambata duminica luni si marti se comporta cu indiferenta. De cand ne-am impacat totul a fost frumos si nu ne-am certat niciodata. In sambata cand a inceput tot a fost in vizita la o prietena la spital si dupa ce a plecat m-a sunat si am vorbit 20 de min pana a luat un autobuz spre casa si a zis ca ma suna cand ajunge acasa. Asta ar fi la ora 18:00 dar nu a mai sunat. Am primit un mesaj pe Facebook de la ea la ora 23:00 si mi-a zis ca nu m-a sunat pentru ca avea o stare proasta. Si de atunci a inceput totul. Eu ma gandesc ca poate s-a vazut cu acel baiat cu care a stat cand am fost despartiti pentru ca el locueste in zona ei si daca ea a iesit in seara aia probabil era si el acolo. Ma gandesc ca s-a intamplat ceva rau (gen m-a inselat) si acum se desparte ea de mine. Pentru ca se vede ca ma iubeste si nu o pot crede cand imi zice ca nu. Imi zice cu cateva zile in urma cand a dormit la mine ca ma iubeste si 3 zile mai tarziu ca nu. E absurd. Am vazut o conversatie cu ea si o prietena in care ii spunea ca s-a despartit de mine pentru ca este mai bine pentru mine. Aseara se vedea ca ii pare rau din ce imi zicea in mesaje si cand m-a sunat. Nu stiu ce sa fac.Sufar foarte mult pentru ca o iubesc enorm si sunt obisnuit cu ea noi fiind mai mereu impreuna. Ce sa fac? Ma poate ajuta cineva va rog? Pot sa o castig inapoi? Oare nu ma iubeste? Oare m-a inselat cu tipul ala? AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| Stephanie20 a răspuns:

Sincera sa fiu din ce ai scris isi cam bate joc de tine, habar n-are ce simte, azi te iubesc maine nu o m-ai fac. Nu-i logic deloc. In primul rand relatia voastra din punctul meu de vedere n-o sa duca nicaieri pentru ca tu tii la ea intr-un mod mai intens si ea profita de tine. Daca se duce la altul si stie ca nu ii merge, macar stie ca te are pe tine care tine la ea si ii faci toate poftele. Iar se intoarce la tine..eu zic ca pui punct acestei relatii si sa fii barbat si sa ii spui ca nu esti jucaria ei.

Fete sunt, da, doare deodata ce persoana la care tii face chestii de genu dar timpul le vindeca pe toate. Daca era sa fie, era.

Succes

| sleier explică (pentru Stephanie20):

Multumesc de raspuns. Imi este greu sa trec peste ea pentru ca o iubesc foarte mult. Imi tresare inima de fiecare data cand vad o fata cu parul blond pe strada crezand ca est ea. O iubesc enorm si stiu ca si ea ma iubeste de asta nu cred ceea ce mi-a zis.

| Stephanie20 a răspuns (pentru sleier):

Faci cum crezi dar din ce ai descris isi cam bate joc de tine decat ca esti orb de dragoste si nu vezi asta.
. Oricum ai grija

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Să presupunem că te-a înșelat. Cu ce te ajută faptul că știi asta?
E clar că odată ce te-a înlocuit - fie și numai pentru câteva zile - nimic nu mai poate fi ca înainte. Iar femeile sunt foarte dificile, ele nu judecă iubirea în modul „bărbătesc", ci într-unul cu totul diferit, specific lor. Nu te chinui să înțelegi - n-o să reușești!
Caută alta, chiar dacă suferi. Renunță la relația asta cât timp încă nu e toxică!

| sleier explică (pentru mihai69):

Daca m-a inselat vreau sa stiu pentru mine. Eu nu incerc sa ma rog de ea sa ne impacam pentru ca stiu ca asta nu ma va ajuta cu nimic acest lucru o va indeparta mai mult. Am facut asta in trecut si nu m-a ajutat. Vreau sa stiu daca m-a inselat sau nu pentru ca este posibil sa se intoarca la mine si nu vrea sa mai stau ce ea daca m-a inselat. De asta vreau sa stiu adevarul. Pentru ca nu pot sa cred ca nu ma mai iubeste asa deodata. Gen azi totul e bine iar maine gata nu ma mai iubeste.

| mihai69 a răspuns (pentru sleier):

Cum spuneam - femeile-s mai ciudate.
Și faptul că a fost cu altul e în sine o dovadă că are o problemă la „soft". Dacă te-a înșelat și fizic deja nu mai contează. Chiar dacă nu a făcut-o, cu siguranță s-a gândit la asta, altfel nu se combina cu altul.

| sleier explică (pentru mihai69):

Ea incerca sa treaca peste mine cu el. Dar nu a reusit. Stiu ca femeile nu se bazeasa pe logica dar intr-un fel vreau sa stiu ce s-a intamplat. Sa zicem ca nu m-a inselat. E posibil sa nu ma mai iubeasca asa deodata?

| mihai69 a răspuns (pentru sleier):

Da, e foarte posibil. Și la fel de posibil e să te descurci cumva s-o întorci.
Dar repet întrebarea: asta dorești? O tipă de care să nu fii niciodată sigur că va fi acasă când vii de la muncă? Sau dacă e, să nu fie singură?

| kandaraki a răspuns:

Pai daca se adevereste ce presupui tu, ca te-a inselat? o vei ierta? vei putea sa continui relatia cu ea stiind ca ai fost inlocuit? daca da atunci vorbeste deschis cu ea, cere-i sa iti zica adevarul asa cum este si atunci vei vedea ce sa faci mai departe.
Sfatul meu e ca daca te-a inselat atunci renunta la ea, cat de greu nu ti-ar fi, fiindca odata inselat la sigur ca vei mai fi in viitor inselat de ea! Nu merita