| anonim_4396 a întrebat:

Eu am avut o relatie cu un baiat, dar din pacate ne-am despartit.Acum,prietena mea cea mai buna spune ca s-a indragostit de el.Nu as suporta ideea ca prietena mea sa fie iubita fostului meu.Alta problema este ca tipul vrea sa ma faca geloasa si se cam da la ea.Ce ar trebui sa fac, avand in vedere ca avem prieteni comuni si ne vedem aproape zilnic?

Răspuns Câştigător
| Deliazxcvbnm a răspuns:

Daca fata respectiva iti e prietena adevarata nu ii va raspunde avansurilor si nici nu va fi impreuna cu el, o prietenie este mereu mai presus de orice baiat. In caz contrar iti poti da si tu seama daca fata aceea iti merita sau nu prietenia.2. De el trebuie sa uiti in cazul in care cale de impacare nu mai exista... aveti prieteni comuni si asta va face treaba mai complicata. Iesi cateva zile cu alte persoana, astfel incat sa nu-l mai vezi, sa nu-ti mai aduci aminte de el. macar pentru o perioada happy! O alta solutie ar fi sa ramaneti prieteni desi este foarte dificil, incercati sa fi-ti ca inainte de a fi impreuna ..incerca sa te comporti cat mai normal pentru a nu ii da satisfactie cand se da la altele. Trebuie sa ii arati ca nu iti pasa, daca vede ca te intereseaza va continua sa se dea la fete mai ales in preajma ta! Funditssaaa puppy dog eyes love struck? :* Bafta >big grin

6 răspunsuri:
| MaddieXwi a răspuns:

Sa fi indiferenta. Sa te prefaci ca nu iti pasa ce se intampla intre ei. happy Indiferenta doare. Nu trebuie sa ii ranesti verbal..ci doar sa fi indiferenta.

| Anda1708 a răspuns (pentru MaddieXwi):

Am incercat sa fac asta, dar sunt geloasa, recunosc.E cel mai naspa lucru sa te tradeze cea mai buna prietena!

| MaddieXwi a răspuns (pentru Anda1708):

Stiu cum e. Dar la mine a functionat cu indiferenta, deci de aceea iti ziceam :]

| FaaMan a răspuns:

Sincer nu sunt eu un bun cunoscator in DRAGOSte dar nu ar trebui sa bagi in seama odata ce nu mai tii la el... Si oricum Prietena ta nu iti e prietena daca accepta ca Fostrul tau prieten sa se dea la ea.

| Te0DoRa a răspuns:

Daca vrea sa te faca geloasa inseamna ca mai tine la tine ...in cazul asta ai 3 variante sickvorbesti cu prietena ta si ii spui ca fostul tau iubit incearca sa te faca geloasa si ca relatia ei cu el ar fi o mare prostie deoarece el nu tine la ea blablabla si daca va face asta te va pierde pe tine
sau
-esti indiferenta incerci sai eviti
sau
-iti faci si tu un prieten ca sa-l faci gelos. fundita?

| AzoniC a răspuns:

Daca in cercul vostru de prieteni sunt si alti baieti, raspunde-i cu aceeasi moneda! Da-te si tu la altii!