| SickAF a întrebat:

Am 23 de ani si sunt intr-o relatie de aproape 2 ani.
Ideea este ca la inceput era totul frumos dar dupa un an de relatie am inceput sa vedem lucrurile alftel lucruri pe care eu le consider importante.
Avand in vedere ca avem viziuni diferite ar mai trebui sa continui relatia sau nu?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu cred ca ar trebui sa mai continui o relatie unde fiecare are alte viziuni si preferinte, este deja pierdere de timp si relatia oricum se va rupe.

| HazelEyes77 a răspuns:

Asadar aveti viziuni/persective diferite in ceea ce priveste planurile de viitor si va e greu sa ajungeti la un numitor comun. Iti dai seama ca e dificil sa continui o relatie cand unul isi doreste un lucru si celalalt cu totul altceva. Tu singura decizi daca e cazul sa pui punct relatiei. Asta dupa ce i ai explicat si lui din ce cauza scartaie relatia voastra si daca e dispus schimbe ceva sau nu. Numai bine

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu degeaba se spune că dragostea dureaza maxim 3 ani. După periaoda asta, in general, e nevoie de multe alte chestii, pe lângă pasiunea care oricum s-a stins, pentru a continua. La vârsta voastră e normal să vă schimbaţi, să vă maturizati, şi să începeti să vă formaţi o viziune despre viaţă. Dacă nu coincid viziunile vostre, nu prea are sens să continuati.

| Emanuela23 a răspuns:

Trebuie sa stai sa discutii cu el si daca chiar nu va considera lucrurile importante, pe care tu le consideri si daca nu este serios in ceea ce fac, ar trebui sa il lasi.