| crazy_5962 a întrebat:

Buna TPU...eu am avut o relatie cu un baiat timp de o luna.intr-o zi am auzit de la iubitul prietenei mele cele mai bune ca el mai are multe prietene.si ca ma inseala, cand am auzit l-am sunat si i-am sous ca vreau sa ne despartim, am mai vorbit vreo 3 zile cu el la telefon, a venit sa vorbeasca cu mine, mia adus cadou dar nu l-am acceptat, si pana la urma i-am zis ca raspunsul meu final este NU(adica nu mai vreau sa fiu cu el.in tot acest timp insista cu faptul ca ma iubeste si ca nu poate trai fara mine)Dupa toate cele intamplate el mi-a zis,, k nu mai vrea sa auda de mine ca ii pare raw ca ma cunoscut, ca vrea sa creada k n-am existat vreodata in viata lui, k nu o sa mai fiu in viata lui, k nu o sa recunoasca ca a fost vreodata cu mine. A doua zi am vazut pe fb lui ca este intr-o relatie...ma cam dezamagit acest lucru, Oare el chiar m-a iubit, sau a stat cu mine la vrajeala.Am facut bine ca l-am ascultat pe baiatul acela?(va rog sa imi spuneti parerea voastra)

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

O luna este un timp extrem de scurt sa ajunga cineva sa te "iubeasca",sa nu mai poata "trai fara tine".
Posibil ca fostul tau sa fi jucat un rol bine definit,pe care sa-l fi invatat cu destule altele! Pentru ca,si reactia de dupa despartire e conforma cu rolul asta pe care il joaca!
Frumos este ca tu ai crezut,asa, pur si simplu, fara sa ai alte indicii.Nu stiu cat de bun prieten iti este cel care ti-a dat informatiile,dar,de obicei, incerci sa te asiguri ca ai aflat adevarul, ce te faceai daca erai intr-o relatie de 3-4 ani?
Vreau sa spun ca,nici tu,probabil,nu simteai prea multe pentru el,sau aveai indoielile tale,sau amandoua,din moment ce ai reactionat asa!
Acum,despartiti,indiferent daca are altele sau nu,nu te mai gandi,lucrul a fost facut!
Lasa-l sa-si joace linistit rolul cu oricine doreste,se pare ca orgoliul lui este ranit si nu inima,pentru ca daca era nevinovat si tinea la tine,ti-ar fi adus mii de dovezi ca nu are pe nimeni!
Iar el,a doua zi si-a gasit alta!
Cu alte cuvinte,da, bine ai facut ca te-ai despartit! Dadusei peste un tip fals, care juca sah cu sentimentele catorva fete.Bine ai facut ca nu te mai numeri printre ele!

1 răspuns:
| LeeJiEun a răspuns:

Nu stiu sigur...Daca esti prietena buna cu el avea dreptate.Daca nu prea va cunoasteti.poate ii era putin ciuda ca esti cu,, pr tau ala'' si nu cu el.Poate te-a mintit.
Prietenul tau poate avea cunostinte fete care vroiau sa fie cu el dar el nu vroia pentru ca era cu tine si ca te iubea.Daca tu iai spus ca vrei sa te desprati de el a crezut ca il inseli si de asta a scos cuvintele acelea. Dupa aceea si-a dat seama ca nu te mai are si daca alea vroiau sa fie cu el...A ales una sa te faca geloasa sau nu.
P.s.-El tea iubit dar crezand ca tu nu si ca il inseli a scos niste cuvinte ce tea jignit si a ales alta fata sa te faca geloasawinking
Imi pare rau... fundita?big grin