| anonim_4396 a întrebat:

eu am fost intr-o relatie cu un baiat si apoi m-am despartit de el din cauza celor din jur caci stiau cativa ca-l happy plac pe acel baiat si credeam ca daca ii dau papuci o sa-i fac pe cei din jur sa nu mai creada ca-l plac dar eu il iubesc in continuaresad:X si cred ca si el ma place dar el e mai timid asa. l-am intrebat daca vrea sa o luam de la capat si el a zis ca nu stie o zis ca se mai gandeste si eu m-am intristat la gandul ca poate nu o sa vrea sa mai fie cu mine caci eu il plac asa mult sad poate uita sa-mi dea raspunsul pentru mine" poate" inseamna uneori "nu" cryingsi acum imi dau seama ca am fost o fraiera sa-i dau papuci asculatat de gurile din jur.Credeti ca am procedat bine sa-i spun daca mai vrea sa fie cu mine? ce credeti >>>va rog e urgentsad

Răspuns Câştigător
| claaau a răspuns:

DA ai procedat bine ca i-ai spus ca daca mai vreti sa fiti impreuna dar ai facut si un lucru rau ca ai ascultat de gura celor din jur. Acum nu fi pesimista, incearca sa privesti si partea plina a paharului, spune-i de ce te-ai despartit si totul o sa fie bine...

5 răspunsuri:
| heiii a răspuns:

Inseamna ca nu stii mai exact ce semnifica iubirea. tu nu il iubesti asa mult cum spui. daca era asa, nu te durea de ce va spune lumea.intr''o relatie trebuie sa fie numai doi.ce simti tu nu reprezinta cv puternic si crede'ma ca stiu despre ce vorbesc, am fost si eu in situatia ta.

| Kaℓi a răspuns:

Eu nu inteleg... il iubesti, dar i-ai dat papucii ca sa nu creada cei din jur ca il placi? cum vine asta? e secret, nu e voie sa il placi, e vreo rusine? nu e logic...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ai procedat bine si da, ai fost o fraiera.

| aniloraC a răspuns:

Daca va place unul de altul trebuie sa mergeti inainte,,,,, da tu cred ca ai facut corect,,,,,, cel putin ai facut un pas inainte