| IubesteEa a întrebat:

Buna TPU eu la un timp cu fostul iubit am ramas prieteni de la aterie
Caracter irelevant
Neinteligibil/spamdespartire, desi vorbeam pe mess dintr-o data mi-a dat appear offline permanentely ori ignore nu stiu sigur (despartirea a fost de 2 ani)si eu inca mai tin la el, si nu suport sa vad cum vorbeste cu colegele mele si pe mine nu ma baga inseama doar cand plangeam la scoala de dragul lui fara ca el sa stie eu plangeam si dintr-o data ba dadeam fata-n fata ba se baga inseama voi ce credeti soarta? de ce ar putea sa ma ignore? si apropo cu o colega de-a mea a fost impreuna acum 2 ani dupa s-a despartit de ea si a fost cu mine si acum vorbeste cu ea si sunt prieteni am pus o alta colega de-a mea sa il intrebe daca o place pe aia si a zis ca nu sunt doar amici si nimic mai mult si eu am intrebat-o la fel si a zis ca nu vrea sa fie cu el ca nu ar fi niciodata (ma rog a fost cu el, desi cand eram eu cu el ea se baga)doar de proba ce inseamna de proba? si de fiecare data cand sunt eu cu prietena mea si ma plimb pe hol se uita la mine, dar nu ma baga deloc inseama ma ignora si afara la fel (arunca cu bulgari)si m-am hotarat astazi sa ii zic in fata toate gandurile mele fie ca accepta sau nu!, iar cand se uita la mine ori zice fata nu stiu ce... ori vorbeste cu o fata de ce? eu cred ca mai tine la mine pe 8 ianuarie s-a dat la mine, in vacanta de iarna a vrut sa imparte un bulgare in 2 ca i-am zis sa imi dea bulgarele voi ce credeti de faza cu bulgarele? va rog dau funda! si nu inteleg de ce ma ignora ...nici pe mess cred ca ma are dar ma tine pe offline.si cand se uita la mine intra in clasa de ce? dau funda!
Ai un raspuns pentru alexeyndra?

Răspuns Câştigător
| Komododragosh a răspuns:

Este foarte posibil sa aplice tactica numita: ignora fata si ea va fugi spre tine. El pare constient de sentimentele tale fata de el, e constient ca tu il mai iubesti si tocmai de aceea el te ignora si vorbeste cu celelalte fete ( desi asta nu o face tocmai intentionat sa te tachineasca ). El crede ca tu te vei in otarce la el, si ii va face mare placere cand vede ca tu nu poti ramane fara el, dar el da. De fapt, nici el nu cred ca poate ramane fara tine, avand in vedere ca s-a mai dat la tine, plus faza cu bulgarul ceea ce se pare un gest romantic si dragut. Pana la urma draguto, cand vede ca tu nu cedezi, el sigur va ceda si iti va spune pe fata ca inca te mai iubeste si pe tine. Dar decizia finala tie iti apartine, dupa gesturile lui eu as zice ca inca mai e interesat de tine, dar te lasa pe tine sa faci primul pas, sa-i arati cat de dor iti este de el si ca inca iti mai doresti o relatie cu el. Daca asa e scumpo, nu cred ca ai mai vrea sa fii cu el, cu un asemenea baiat. Parerea mea este ca daca simti ceva puternic pentru acea persoana, de ce sa ocolesti? De ce sa folosesti tactici si alte smecherii decat sa fii sincer? Numai ca s-o tachinezi, s-o faci vezi Doamne sa sufere dupa tine? Eu unul nu sunt de acord cu asemenea metode, cei care fac asa sunt parsivi si nu ar mai trebui sa se minta singuri.
Succes iti doresc draguto, sper sa ai curajul sa-i spui pe fata tot ce simti.

1 răspuns:
| Simonaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu mai bine il uiti tu pe tipul asta.Pe bune cum poti sa-ti irosesti timpul cu o astfel de persoana pentru care practic pari invizibila.
Daca esti frumusica si un pic tupeista, stai fara grija si indrepta-ti privirea catre alt baiat.Viata ta nu se termina cu el sau incepe cu el oh go on.si referitor la gesturile lui, sunt puerile(copilaresti).
Concluzia:da-l uitari! si incearca sa gasesti un baiat care sa te merite.