| IubesteEa a întrebat:

Buna TPU la multi ani! de 1 decembrie si am o intrebare ieri la scoala fostul nu ma baga deloc inseama, nu nimic doar se uita cand ies la teren sa il vad se uita dupa mine si cand eram la o fata sa vorbesc cu ea eram cu prietena mea si el se ducea la perete sau la geam nu stiu sa vada ceva cred dar de fapt se uita la mine si la scoala tot la fel dar cand am fost cu el se ziceau zvonuri cum ca nu ma iubeste si ca isi bate joc de mine si din cauza asta l-am luat pe colegul lui in brate si m-a prins si a facut o fata si dupa s-a retras singur si dadea cu niste bulgari in geam credeti ca tinea la mine? acum cand suntem despartiti o baga inseama mai mult pe prietena mea cea mai buna si mai si vorbeste si cu ea si pe mine ma ignora nu stiu ce are ca si eu i-am facut la fel l-am ignorat si el uneori ma ignora doar la scoala dar afara vorbeste cu mine dar nu des si eu cred ca ma iubeste1. auziti daca nu aveti busuioc de sf.andrei si visezi un baiat inseamna ca vei fi cu el? 2.de ce credeti ca a reactionat asa cu bulgari? 3.de ce o baga pe ea inseama? 4.la scoala de ce ma ignora dar se uita dupa mine? si vineri cand mergeam spre casa el pe mine si pe fratimiu ne implora sa stam si mi-a aratat desenele lui si s-a apropiat de mine si ma si facut sa rad si radea si la glumele mele banale si cand vroia fratimiu sa plece il implora si se uita la mine love struck love struck va rog de ce a facut toate astea? si daca ma iubeste de ce nu ma intreaba daca vreau sa fiu cu el ca baiatul trebuie sa faca primul pas nu fata! mersi si la multi ani!:* zi frumoasa! si raspundeti la toate intrebarile numerotate mersi! dau funda si vot:*

Răspuns Câştigător
| gianina14 a răspuns:

2.eu cred ca a reactionat asa de nervi si pentru a te face pe tine sa il observi.
3.o baga pe ea in seama pentru a te face pe tine geloasa asa cum ai facut uh cu prietenul lui.
4.la scoala nu te baga in seama probabil pentru ca nu vrea sa afle prietenii lui ca inca te mai iubeste dupa de i-ai facut uh
5.asta inseamna ca inca te mai iubeste dar nu vrea sa supere iar din cauza tha sau se comporta asa pentru a-si da seama daca il mai iubesti sau nu.
Si apropo nu mai asculta ce spun prietenii despre el, de multe ori nu este adevarat poate ca cine ti a spus te iubeste sau il iubeste sau este invideios(invidioasa) pe relatia voastra si de aceea a vrut sa va desparta.
Nu mai asculta ce spune lumea, crede-ma ca stiu ce spun o sa suferi mult mai tarziu...si faca cu baiatul face primul pas este veche acum si fata face asta si daca il iubesti fa mai repede acest pas pana nu va gasi o alta fata
BAFTA MULTA:*

4 răspunsuri:
| sonny89 a răspuns:

N-am inteles nimic concret din povestea ta! Dar cliseul "Baiatul trebuie sa faca primul pas!" mi se pare depasit... Nu stiu ce varsta ai, banuiesc ca undeva pana in 14-15 ani, dar iti zic asa: ATUNCI CAND TACI, PIERZI MAI MULT! Daca tu il placi, du-te si vorbeste cu el. Nu iti spun sa te duci la el si sa ii spui cat de mult il placi sau cat de mult iti doresti sa fii cu el, te duci si ii spui ca ai obervat lucrurile putin ciudate pe care le face si ca vrei sa vorbiti despre asta. De multe ori, functioneaza. Intre noi fie vorba, evita sa vorbesti cu el cand mai sunt si alti baieti in preajma. Sunt baiat si stiu ce spun! Succes!

| DiaNa357 a răspuns:

Buna:* la multi ani si tie:*.
Eu cred ca a reactionat asa deoarace, cum e baiat, e mai orgolios sa zic asa si nu-i place sa v-ati desp da nu vrea sa 'se faca de rusine' cerandu te inapoi.
Majoritate baietilor sunt asa, sigur inca te mai place dar poate ii e frica sa mai fie inca o data cu tine de teama sa nul parasesti sau ceva de genu.O baga in seama pe pr ta de aia ca vrea sa-ti faca in 'ciuda' sa zic asa. vrea sa crezi ca nu-i mai pasa de tine dar sigur ii mai pasaoh go on.
Mult noroc:*:*

| gianina14 a răspuns:

Sa ne mai povestesti ce o sa se intample bine?

| georgiana999 a răspuns:

Probabil ca el acrezut ca iti place mai mult de tipul care l-ai luat in brate si el atunci pe moment poate nu te tintea pe tine cu bulgari ci doar inconstien facea orice sa scape de nervi... tu cwm te simti ca iubitu tau sa fie la 2 cm distanta de o alta fata? poate atunci cand se uita la tine vrea sa realizeze de ce stateai in brate la baiatu acela incearca sa-l intrebi daca are ceva la adresa ta si daca spune de faza asta dai o explicatie dai de inteles cal placi