| gagiu30 a întrebat:

Buna TPU eu sunt a 10 si imi place de un baiat care e a 11 si are cls fix langa mine dar nu stie ca il plac ce sa fac ca sa ma placa mentionez ca nu am vorbit niciodata cu el, dar nu vreau sa ii spun direct ca il plac (sunt si putin timida) funda pentru cel mai un rasp

4 răspunsuri:
| STEFANXxX a răspuns:

Stii,deseori ma impiedic cu asa intrebare pe TPU, dar sa stii ca nu-i de mirare asta.Eu te inteleg perfect ca nu poti sa-i spui direct in fata, dar recunosc ceva, eu sunt a 8-a si mie nu-mi e greu deloc sa-i spun unei fete in fata ca o plac, dar nu din cauza ca sunt baiat, orice persoana este timida, dar iti zic cu ce am inceput.Doar trebuie sa faci cu el cunostinta.Este simplu.Te duci la el in fata si faci cunostinta,ei bine te vei putea gresi de o suta de ori dintr-o singura data asa ca iti zic, prieteneste-te mai bine cu o fata de la el din clasa si intreab-o despre el tot. Apoi poate ea iti va da niste sfaturi, dar mai tarziu afla cate lectii are, iar atunci asteapta ca el sa iasa din scoala(liceu). Atunci ia-te in maini si du-te la el.
Tu:Hey, stai! Asteapta!
El:hm?
Tu:...Cum te numesti?
El: XXXXX
Tu:Colega ta de clasa mi-a zis multe despre tine, nu vrei sa faci cunostinta cu mine?
Ei bine asa as face eu daca as fi in locul tau, probabil este singura varianta posibila si simpla pe care o poti face, asa ca bafta! Fundita?winking

| PissyAndre a răspuns:

Buna draga mea! Stiu si eu am o problema de genul asta. Oricum incearca sa te dai intresata de ceea ce i place.sau mai intai il intrebi pur si simplu ''ce profesor -- '' / ce teme ---'' sau daca i place sportul gen basket, football etc. spune si tu ca l-ai vazut si ca vrei sa inveti in timpul liber. o sa vezi ce usor o sa fie. ce zici Funda?winking

| buburuzi a răspuns:

Buna! pai, poti sa ii spuii lu o prietena de aa lui baiatul acela pe care tu o cunosti si stii ca nu va rade de tine cand va auzii si ii spui sa se dea pe langa el si sa il intrebe ...as vrea fundita,, nu am niciunacrying(

| TheManero a răspuns:

Pai trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa vorbesti cu el. Este un inceput iar apoiiti vei da seama ca poti sa-i spui de-toatesi atuncea sa ii spui ce simti pentru el. fundita?