| Adrianaman3 a întrebat:

Imi place de un baiat(mentionez ca nu sunt o tupeista sunt foarte timida)din clasa.Sunt foarte timida si nu stiu ce sa zic e greu sa actionez. Am avut o provocare sa spun cat imi place de el(pe chat) si am zis 40%ca sa nu fiu disperata si el a raspuns la fel dar am senazatia ca nu e asa.
Acum un an i-am spus unui baiat ca il plac(tot din clasa) si nu a mai vorbit cu mine cateva saptamani bune. Imi e sa nu patesc la fel

Răspuns Câştigător
| florinflorescu a răspuns:

Buna, daca tot ai avut ocazia sa ii dai de inteles ceva, 40% e putin, puteai sa arati si tu un pic de interes si puneai 60%, intelegi, nu pari disperata. Daca puneai 100% pareai disperata.
Cat despre colgul tau pe post de posta, nu e ok, pentru ca nu stii ce a spus mai departe. Daca el te place pe tine si ca sa nu te piarda a spus minciuni mai departe. Dar daca "posta" te uraste si a spus niste prostii despre tine, iar nu este ok. Deci ai grija ce spui si cui ii spui.
Daca doresti sa ii arati ca il placi, poti sa vada din comportamentul tau. Adica il ajuti cand are nevoie, il privesti frumos, ii zambesti, cand ai ocazia ii vorbesti, sa fii de partea lui daca se cearta cu cineva, asa va fi si el sigur (poate si el este timid si nu vrea so dea in bara) si va face primul pas spre tine.
Depinde si ce varsta aveti, poate iesiti cu colegii si te pui chiar langa el, asa intamplator, nici nu ti-ai dat seamawinking intelegi?
Profita de fiecare ocazie sa il faci sa inteleaga ca simti ceva pentru el. Poti sa ii spui in fata ce simti, poate ai noroc, si stii daca sa mai astepti sau nu.
Succes.