| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU eu sunt Maria fosta iubita a lui Andrei. Vreau si eu sfaturi. Am decis sa ne despartim pentru ca mi se pare ca diferenta de varsta intre mine si el e foarte mare, dar eu il iubesc si el ma iubeste...Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

Ai facut o greseala foarte mare ca te-ai despartit de el si mai ales ca il iubeai, dar ca tie ti s-a parut diferenta de varsta prea marestraight faceInainte sa ai o relatie cu el nu te-ai gandit la asta?
Eu zic sa te impaci cu el, iar pe viitor sa stai mai bine sa te gandesti inainte sa faci cevahappy

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Diferenta de varsta nu ar trebui sa conteze daca va iubiti

| GirlLăvHell a răspuns:

Depinde daca ai sub 18 ani iar el peste eu zic sa inchei relatia dar daca ai peste 18 si el la fel zic sa continui nu conteaza diferenta.
Apropo cati ani ai?big grin

| neca a răspuns:

Daca amindoi sunteti adulti atunci totul e inregula
daca nu crezi ca aveti o relatie superficiala atunci ar trebui sa continuati sa fiti un cuplu

| val31989 a răspuns:

Despre ce varsta e vorba? De mult timp sunteti impreuna?

| BSwwatch a răspuns:

Virsta nu este un incovenient, de obicei grija asta apare inainte de a lua decizia de fii cu o persoana mai invirsta, da pina sa ajungi sa te implici intr-o relatie cu el nu te-ai gandit la diferenta de virsta? poate sunt cu totul alte motive care a provocat ruptura, te-ai trezit cam tarziu..sa observat diferenta asta!

| Schatzyyyyy a răspuns:

Varsta nu conteaza, daca va iubiti:*

| rikkimady16 a răspuns:

Depinde de diferenta de varsta. daca tu ai 16 ani si el 24 atunci nu e prea ok, el are alte asteptari de la relatie si tu esti prea mica pentru a i le putea indeplini. daca esti majora atunci de ce nu? ce conteaza varsta? "dragostea nu are varsta" daca va iubiti atunci cel mai bine ar fi sa continnuati. in viitor ai sa regreti ca nu ai continuat si decat sa te gandesti ca ce era daca mai eram cu el acum mai bine sa te gandesti dupa, daca nu merge, ca tu ai incercat si ai facut tot posibilul sa mearga, nu? bafta:*happy

| Madu a răspuns:

Important e sa va iubiti... daca tu ai ajuns sa il iubesti cu toate ca e o diferenta de varsta intre voi nu conteaza anii... Daca va despartiti doar de atat atunci nu e iubire!big grinBafta!:*

| rebeca22 a răspuns:

Nu conteaza varsta daca il iubesti impacati-va.

| vali91 a răspuns:

Despre ce diferenta de varsta vorbim?

| gabyH a răspuns:

Nu cred ca virsta este un inpediment.