| Anonyyyyym a întrebat:

Bună TPU.

Exista cazuri în care testele de sarcina au dat greș? Am avut un petting pe 25 iulie, la 3 zile mi-a venit menstruatia și a durat 4-5 zile. De atunci este absenta. Prietenul meu mi-a introdus un deget atunci, dar nu își atinsese penisul înainte.

Pe 30 august trebuia sa vina menstruatia, după calculele mele, dar nu am avut niciodată un ciclu regulat.

Menționez ca data de 25 a fost ultima data când am avut un contact de genul. Am făcut 4 teste, toate negative. Acum am simptome de menstruatie de aproximativ o săptămână, dar întârzie sa apară.

Exista riscul unei sarcini?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!

Orice test facut inainte de 21 de zile va fi eronat, inutil si ireal.

Apropo, prin petting si bagat degetele in vagin NU se poate ramane gravida!

| Anonyyyyym explică (pentru Violleta2022):

Le am făcut la 40 de zile după contact

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonyyyyym):

Care sunt alea 40 de zile?
Din 25 august pana azi, in 19 sept sunt numai 24 zile

ai spus asa mai sus:
"Menționez ca data de 25 a fost ultima data când am avut un contact de genul..."

| Anonyyyyym explică (pentru Violleta2022):

Este vorba de 25 iulie. Atunci a fost contactul. Iar testele făcute pe 9, 10 și 11 septembrie

| Daz01 a răspuns:

Eu încă mă întreb cum pot copiii să fie atât de ignoranți când vine vorba de sex, contracepție și reproducere, dar totu le stă gândul doar la sex. De curiozitate, ai citit măcar ceva, în viața ta, despre ce prosupune sexul? Bine, este o întrebare retotică din moment ce este clar că nu știi absolut nimic despre sex.
În primul rând ca să se poată forma o sarcină TREBUIE să existe penetrare vaginală (adică penisiul să intre în vagin). În al 2-lea rând, TREBUIE să existe EJACULATE în vagin. În al 3-lea rând TREBUIE ca femeia să fie în perioada FERTILĂ ca șansele de sarcină să fie cât mai mari.
Cât timp între voi nu a existrat penetrate (penis plus vagin) nu are cum, fizic, să se formeze o sarcină.