| cryss_6160 a întrebat:

Exista vreo crema pentru aranjarea parului? Parul meu este mult prea rebel. Vreau crema nu spuma, masti, fistative sau altceva. Dau funda celui mai bun raspuns si voturi celorlalti.

Răspuns Câştigător
| Contrast a răspuns:

Eu folosesc Lifetex de la Wella, este un conditioning spray extra rich, stiu ca scrie spray dar e o crema, poti sa o pulverizezi direct pe par si pe urma sa iti traci mana prin par, sau sa-l pulverizezi in palma (doar o idee, caci e foarte eficient) si sa aranjezi fiecare suvita in parte.
Eu il folosesc de vreo doi ani, si pentru bucle doar pe acesta il suport. Parul meu e de asemenea foarte rebel, foarte ondulat si cu o personalitate foarte puternica: nu sta numai cum vrea el... dar cu aceasta mi s-a cumintit. Ceea ce e foarte interesant ca buclele nu se tocesc dupa o noapte de somn, sau daca stai cu el prins cateva ore...cum l-ai desfacut isi revine la forma initiala. In plus nu unge parul, nu il incarca si nici nu-si pierde luciul nici dupa 2-3 zile.
Pt cand imi intind parul cu placa nu o folosesc pe aceasta, ci un ser pentru luciu, pentru finisat dar pentru parul lasat natural sau bucle lejere e perfect, si nici nu e scump 45-50 ron.

4 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Exista, eu am una de la sunsilk, mai este si de la garnier, este pentru par cret si par drept. poti intreba intr-un magazin care vinde sampoane, si iti uzi mainile inainte de uz

| lolli_4147 a răspuns:

Incearca ceara de par de la nivea, sigur va da rezultate.

| nuta a răspuns:

Buna
din cate stiu eu, nu exista creme de aranjare a parului
dar stiu un ulei foarte bun eu il folosesc
iti aranjeaza parul, il lasa moale, si lucios
trebuie doar sa te dai pe lungimea firului fara radacina ca apoi ti se ingrasa repede
e uleiul de la avon advance techniques pentru varfuri despicate dar e foarte bun

| Amyyyyyyy a răspuns:

Ai putea invata limba romana foarte bine pentru inceputwinking