| effystonem13 a întrebat:

Fiti sinceri va rog. Sunt foarte curioasa de un lucru: de ce difera standardele fetelor si baietilor asa de mult? In sensul ca, de ce baietilor le pasa mult mai mult de aspectul fizic decat fetelor? Si daca o fata e frumoasa, e adevarat ca practic orice baiat e atras intial de ea?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru ca fetele au nevoie de mai multa afectiune din fire decat baietii deci normal ca vor cauta pe cineva langa care sa se simta protejate si iubite (bine exceptandu-le pe cele care reprima latura asta pentru ca prefera banii)

| RAY a răspuns:

Nu exista standarde raționale,conștiente,ceea ce ne atrage la sexul opus este moștenire genetica,transmisa din generație în generație,ca și mâncarea care ne place,ca și personalitatea,temperament, aceste lucruri nu vin în mod cultural învățate,nimeni nu te învață ca acel om e urat sau frumos, tu ai abilitatea asta de a știi instant,involuntar,fără sa te gândești,ca dacă ai vedea un șarpe în jurul tău sau păianjeni,aspectul fizic contează,după cum a spus golden sunt mai multi băieți în zona prieteni decât invers,deși aspectul fizic contează și în cazul fetelor,tot la fel, dar fetele aleg una iar femeile alta,fetele pun accent mai mult pe fizic iar femeile pe caracter și statul social, la fel și bărbați, băieți pun accent pe aspectul fizic iar bărbați pun preț și pe caracter, desigur ca toată viata apreciem persoanele frumoase, femeile mereu cauta un tip hot pentru aventura și unul cuminte pentru o relație, sa știi ca anumite trăsături ale frumuseți sunt universale, deci da un bărbat frumos sau o femeie frumoasa va fi plăcuta de majoritatea, deci caracterul, inteligenta, orice abilitate culturala nu poate determina atracția fizica, sper ca ai înțeles ceva

| Hammurabi a răspuns:

Nu e vorba de standardele fetelor sau băieților ci e vorba de standarde personale. Uite, am găsit pe net câteva motive pentru care bărbații nu suportă unele femei (subliniez UNELE femei) :
1. Se crede prinţesă. Şi se uită la toate filmele romantice şi speră la un băiat drăguţ cu un cal mare, care să o iubească la fel cum a văzut ea în filme.
2. Se f*** prost. Nu ştie să se mişte, nu ştie când şi ce să facă şi aşa mai departe. Nu i-a spus nimeni că bărbaţii sunt toleranţi şi acceptă multe, dar când trag linie ar vrea să spună "bine, e proastă bâtă şi are curul mare, dar măcar se f*** bestial".
3. Nu vrea să o sugă, dar consideră perfect legitim să-l ia de urechi şi să îl bage cu capul între picioarele ei.
4. Nu îşi ştie rolul într-o relaţie, are impresia că bărbaţii vor alerga să o venereze pe ea, aşa proastă şi agramată.
5. Crede că orice mână întinsă vine ataşată de un penis. Astea sunt de-a dreptul adorabile, au impresia că oricine vrea să le ajute cu ceva vrea să le f***. Adorabile.
6. Nu ştie să îşi ţină gura cu privire la foştii iubiţi. Şi plânge când unu dinte ei, enervat, dă prin târg pozele cu ea în toate poziţiile.
7. Nu realizează la ce categorie de greutate sunt. Nu e ok să speri la vreo chestie cu mine dacă ai 90+, că dacă eu am 50, cazi pe mine o dată şi mă omori.
8. Se machiază la fel ca în liceul. Şi liceul a fost acum 10 ani.
9. A plecat din casa părintească de chirpici şi fără toate şipcile în gard, dar nu vrea să sugă p***, crezând că băiatul ăla bogat şi cam fraier o va lua de nevastă pentru ochii ei frumoşi și albaștrii.
10. Nu a învățat nici până la 25 de ani cum să se şteargă corect la fund. Se întâmplă, sunt printre noi.
11. Îi permite prietenului să o bată şi a doua oară.
12. Vrea să aibă prieteni bărbaţi, dar nu vrea ca iubitul să aibă prietene femei.
13. Nu are chef acum, ci mai târziu. Sau mâine.
14. Dacă o tratezi precum se îmbracă, se supără.
Incă odată, nu sunt părerile mele... laughing

| SG1995 a răspuns:

Da, dar si la voi e cazul, ca daca noi avem buzunaru gros alte lucrurii nu prea conteza.

| GoldenZenith a răspuns:

Nu doar baietii se uita la aspectul fizic, ci si fetele. Sunt mai multi baieti in friendzone decat fete(de multe ori fiind de vina felul in care acestia arata).

Frumusetea e relativa totusi, ce imi place mie, tie e posibil sa nu iti placa.
Toti suntem atrasi de frumos, degeaba ne tot ascundem dupa deget.

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Foarte adevarat in ceea ce ai scris

Răspuns utilizator avertizat