| WeAreTheWorld a întrebat:

Fundaalaughing
Imi place de o fata care tocmai s-a despartit de fostul si nu stiu cum sa aflu daca ma place sau daca vr sa fie cu mine(mentionez ca sunt putin timid) si ma plac fetele din clasa dar nu stiu daca si ea, putin ajutor? mersi pentru raspunsuri

Răspuns Câştigător
| dafy a răspuns:

Buna...
dragul meu, sincer eu apreciez foarte mult timiditatea la un baiat.
si ca sa incerc cat decat sa iti raspund la intrebare...eu cred ca niciodata nu poti sa afli ce e in sufletul unei fete inainte sa afli asta chiar de la ea.fiecare fata e diferita, fiecarae fata are misterul ei si fiecare fata e frumoasa in felul ei, daca nu fizic atunci poate spiritual sau invers sau in multe alte feluri.
intelegi ce vreau de fapt sa.ti spun?
ca daca nu faci tu primul pas si sa afli de la ea care ii sunt sentimentele atnci lucrurile sunt destul de complicate.mergi si vorbeste cu ea, bineinteles ca nu trebuie s.o intrebi din prima daca te place sau nu ci mai intai sa deveniti cat mai apropiati din punct de vedere amical, si daca nu te place in felul acela de la inceput atunci fa.o sa te placa.arata.i caum esti tu de fapt,arata.i ca o poti iubi si daca in sufletul ei nu se vor naste sentimente atunci inseamna ca nu te merita.
si inca ceva :nu incerca niciodata dar nociodata sa te schimbi pentru nimeni, indiferent cine, in cazul tau daca ea nu reactioneaza asa cum ti.ai dori adica sa te placa nu incerca sa devi altfel pentru asta,pentru ca asa ea se va indragosti doar de o iluzie, ceea ce la un moment dat dispare.
si in legatura cu timiditatea ta, daca nu ai curaj sa faci ceea ce ti.am spus, gandeste in felul urmator:nu ai absolut nimic de pierdut, fie castigi o relatie alaturi de ea fie esti liber sa cauti mai departe pentru ca eu sunt sigura ca este si fata care te asteapta pe tine acolo undeva.
sper ca ti.am fost de ajutor si ca ai inteles ceea ce am vrut sa.ti spun dragul meu si iti doresc dun tot sufletul sa ai parte de tot ce iti doresti sa f i fericit si sa ai parte de o poveste de iubire asa cum vrei tu.
bafta multa
pupici

| WeAreTheWorld explică (pentru dafy):

Mersi multhappy maine dau fundawinking

4 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

N-ar trebui sa te grabesti prea mult. Ea tocmai a suferit o despartire si nu este pregatita imediat sa aiba o alta relatie. Incearca sa-i fii alaturi acum, s-o intelegi, s-o asculti si sa-i dai sfaturi bune si frumoase. O sa treaca un pic timp, dar sa-i fii alaturi si da-i de inteles ca vrei mai mult. Dupa o perioada, dupa ce ai cerut si un numar de telefon sau id de mess, atuncea propune sa va intalniti undeva, sa mergeti la film, mergeti in parc, la un suc, etc. Te inteleg ca esti timid, si eu sunt la fel, dar nu pierde ocazia asta, gandeste-te cat de fericit te vei simti daca vei fi impreuna cu ea, impuneti anumite lucruri in cap, fa-ti curaj, capata incredere in tine si castiga! Daca fata nu vrea cu tine, atuncea ar trebui s-o intelegi, caci pana la urma nu poti forta o fata sa se indragosteasca de tine, oricat ai incerca tu. Puteti intotdeauna sa ramaneti prieteni si sa cauti o alta fata care te place si pe tine si s-o placi si tu la acelasi nivel. Mult succes iti doresc!

| XLoveForYou a răspuns:

Bate apropuri ca vrei sa fii cu ea, ca o placi. Vorbeste cu o prietena buna de-a ei si intreab-o daca poate sa afle daca te place.Conteaza si cat de mult vorbesti cu ea si ce parere are despre tine...cel mai bine daca nu ai tupeu sa vorbesti tu cu ea,fa-o prin intermediul altei persoane, poate o sa mearga, sau vorbeste tu cu ea.Bafta!

| WeAreTheWorld explică:

Multumesc de sfathappy