| angelkissing a întrebat:

Buna TPU! Haide sa incep: e un chinez langa blocul meu care a deschis un magazin de haine, jucari etc. Problme e ca de cand l-am vazut mi s-a parut foarte dragut love struck.Coincidenta ca si el cred ca ma place, in prima zi cand l-am vazut doar am trecut pe langa magazin si a iesit dupa mine dar prea tarziu eu deja plecasem.Iar tot in ziua aia m-am asezat pe banca din fata magazinului si a iesit afara si se uita la mine (20 de min). A doua zi cand m-a vazut a devenit agitat, apoi a urcat in masina si a plecat sa ia marfa dar cand a trecut pe langa mine cu masina mi-a zis : Hey! :X.A fost asa dragut :X.Dar azi nu a mai zis nimic si nici nu s-a ma uitat la mine. Oare de ce?:Am inceput sa il plac super mult.Voi ce credeti ma place. Fara comentari urate dau date la misto.Scuzati greselile de scriere dar pun intrebarea de pe un telefon.Bye - bye!:X

4 răspunsuri:
| Ponce a răspuns:

Mama numai de misto-uri sunteti buni, daca voi ati pune o intrebare si un baiat / o fata raspunde la fel cum raspunde-ti voi ce ati face?

| defibrilator a răspuns:

Draga, cred ca ai vazut ce ai vrut sa vezi, adica e foarte posibil sa nu ii placa de tine, dar fiindca tie iti place de el sa intelegi cresit ceea ce vezi, adica sa ti se para ca a iesit dupa tine, sau ca se uita la tine, iar de salutat... normal ca te saluta daca te-a vazut de cateva ori...

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Aceasta e o enigma chinezeasca. Rezolv-o romaneste.

| abilaura a răspuns:

Dupa cum am inteles de la tine, el a tot incercat sa intre in vorba cu tine dar tu ai fost cea care l-ai evitat. Poate baiatu' a inteles ca esti "ocupata" si nu a mai continut pentru a nu te deranja. Cand il mai vezi, intra tu prima in vorba cu el. Incepe cu intrebari simple si banale, iar daca conversatia o ia intr-o directie buna, faci mici complimente inocente. Daca nu iti raspunde si vezi ca nu iti raspunde cu zambete la complimente sau nu ti le intoarce, poate insemna ca si-a gasit pe altcineva, sau ca nu a fost nici o clipa atras de tine si poate doar ti s-a parut.