| ReadyToHelp a întrebat:

Iar am o problema cu preitenu.Azi am vorbit cu el putin petnru ca avea de lucru apoi mi-a zis ca merge in centru sa se intilneasca cu tatal sau sa vorbeasca, eu i-am sunat epste vreo 3 ore iar el a vorbit cam urit cu mine adica nu cu cuvinte urite dar cam grosolan intr-un fel si mi-a zis cai la iaz prinde peste.Plus la asta se auzeau baieti in spatele lui si mi s-a parut ca ceva mi-a zis mie unul atunci repede am inchis telefonul fara ca sa zic nimic.Am inceput sa pling [entru ca mereu sufar din cauza lui, cind vorbeste numai cu mien atuncie ste asa de bine dar cind fata de altcineva parca este alt om. Spuneti-mi va rog oare de ce sa se comporta? Poate pentru ca eu fac prea multe pentru el? Si deja stie ca nu il voi parasi?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, e urat din partea lui sa se comporte asa.Asa fac unii baieti, cand sunt cu cineva fac pe desteptii, pe indiferentii, unii chiar vorbesc in batjocora... Unii o fac din orgoliu, sa nu para ca le pasa de fata respectiva, dar parerea mea e ca persoana iubita ar trebui sa fie mai importanta decat ceilalti.
Dupa acest comportament poti sa iti dai seama ca ori nu prea tine la tine, ori vrea sa se arate asa in fata celorlalti. Dar nu mi se pare normal ce face el.Ar trebui sa vorbeasca frumos cu tine oricand.
POate ca el stie ca tu il iubesti mult, de aceea isi permite sa fac treaba asta. Dar nu sta asa, vb.cu el si incearca sa nu mai plangi ca nu merita sa plangi pentru. el, sunt altii si mai buni.
Ar trebui sa te respecte si sincer e cam badaran ca face pe duru cand e cu cineva sa dea impresii.
Discuta cu el si spune-i ceea ce simti, sa vezi reactia lui, nu stiu daca te merita... poate nu e persoana potrivita pentru. tine. DAca se va schimba inseamna ca te iubeste, daca nu, atunci inseamna ca nu esti tocmai importanta pentru. el.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sunteti prieteni de 3 ani si stati in localitati diferite, tare ma tem eu ca pentru el tu esti doar ceva de umplutura, asa, ca sa mai treaca timpul. Si cat de sincer este el, nu vezi ca iti zice ca merge intr-o parte, apoi cand il suni din nou este in alta? Avand in vedere cum iti vorbeste eu cred ca-i un excroc sentimental, mai bine te-ai feri sa mai vorbesti cu el in veci.

| mystik a răspuns:

Salut, e pb in tine ca ii permiti sa se comporte in asa fel cu tine, nu il lasa sa te puna pe locul doi, a venit vreme sa privesti in interiorul tau si sa ti dai seama ce vrei de la o relatie, vrei ca cineva sashi bata joc de tine sau sa ai o relatie normala in care ambii participati si in primul rind sa va respectati. poarta o discutie serioasa cu el, si vezi care e cauza de te trateza in felul asta, poate profita de tine si de bunatatea ta? ai grija si nu te lasa umilita de, bafta!

| zayidee a răspuns:

Apoi nu merita sa stai cu asemenea misogin. S-a terminat samanta barbatilor? ori asta are ceva ce altii n-au. Cum poti sa stai sa ii suporti asemenea figuri, asta e totala lipsa de respect si nu merita sa versi o lacrima, d-apoi sa plangi

| CHINEZU097 a răspuns:

Pai depinde poate n vorea sa auda ai lui sau ii e rusine cu tine

| par3ye a răspuns:

Ori era la peste cu baiati si stie ca nu tiar place sa stai ore cu undita in mana, dar daca il love dete cu el chiar daca nu iti place, asa la randu lui si el va merge cu tine.