| Silvya18 a întrebat:

Am o problema cu mama prietenului meu (soacra mea), ea a fost mult timp Italia si nu ne cunoashtem am vorbit doar odata pe telefon.Astazi maica mea a fost in oras si sa intilnit cu o ruda de alor si aia i-a zis niste vorbe urite care le zice mama lui despre mine, prietenul meu a inccercat sa vorbeasca cu ea si a zis ca nu vrea ca el sa se intilneasca cu mine (are 18 ani poate decide singur cred). Nu inteleg de ce? Nu are nici un motiv nici nu ne cunoshtem.( ma intilnesc cu prietenul de 1 an 6 luni)

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Părerea mea sinceră e că n-ar trebui să-ţi pese.
Prietenul tău e major, e vaccinat, poate decide pentru sine.
Ce contează mai mult pentru tine? Părerea prietenului tău cu care ai deja un an şi jumătate [mulţi înainte!] sau părerea unei babe pe care oricum n-o vezi prea des şi care oricum nu vă doreşte binele?!

Vezi-ţi de treabă şi tratează relaxat problema că dacă intri în gura soacrei, nu mai ieşi niciodată!

Numai bine.

3 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Trebuie sa aflati motivul mamei tale pentru care reactioneaza asa si sa rezolvati, impreuna, problema. Tu si prietenul tau ramaneti uniti si incercati impreuna ideile care va trec prin minte, dar in asa fel incat sa nu stricati.
Demonstratii mamei baiatului ca se inseala si ca nu stie despre ce vorbeste, si ca vorbele sale fac rau.

| Kristtine a răspuns:

Poate ca ar fi bine sa va intalniti undeva si sa va cunoasteti mai bine... Puteti deveni prietene si impresia ei despre tine i se va schimba big grin

| andreea1999_1915 a răspuns:

Poate sia facut o parere gresita despre tine.
Stai de vorba cu ea si fa-o sa isi schimbe parerea.