| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU ajutati-ma va rog in ziua de 3 septembrie dupa lectii am fost sa ma vad cu prietenul meuu si fiind impreuna m-a sunat sora mea si mi-a spus ca m-a cautat un baiat care mai demult am esit doar o seara cu el si am spus prietenului meu pentru sunt mereu sincera cu el ii spun tot ce se inimpla si spunindui asta sa suparat foarte tare mi-a spus cuvinte urite chiar daca i-am lamurit ca nu am nimic cu baiatul cela ca vreau sa fiu doar cu el ca nu am nevoie de altcineva eel oricum a plecat m-a lasat singur eu am plecat acasa l-am sunat de foarte multe ori si telefonul era deconectat eu dupa asta am stat 2 ore in fata blocului lui l-am asteptat sa vorbesc cu el ca altfel nul puteam gasi dupa 2 ore el aesit afara am incercat sai lamuresc tot dar el o spus ca lui ii rusine cu o asa fata ca umbala alti baieti dupa dinsa mie spus ca nu vrea sa mai auda de mine si a plecat in drumul lui pe mine iar m-a lasat singura si azi am vorbit cu el si imi spune ca are alta prietena mai buna ca mine care se comporta mai frumos decit mine cu el si deja incerc sa nul mai sun dar azi el mi-a scris primul pe skaip si a vorbit si am ajuns la tema de prietena lui si mi-a spus ca noi nu mai avem nici o sansa ca el o sa fie cu ea ca ea il pretuieste mai mult ca mine si am incercat sal mai sun dar defiecare data se adresaza in partea mea ca la o straina si s-a intamplat sami vorbeasca si urit si vreau acum scriu niste cuvinte care sal doar cit de putin sufletull am incercat sa-i scriu ceva dar nu pot de parca sunt intr-un soc de tot ce face va rog ajuatima

9 răspunsuri:
| katycc a răspuns:

Nu are rost sa iti mai bati capul cu el..gandeste-te ca poate doar a inventat aceasta asa zisa noua iubita pentru a te face geloasa si a te face sa suferi..ingnora-l nu-i mai acorda atentie si sunt sigura ca asta il va durea destul de tare! ..succes in continuare!:*

| neutrino a răspuns:

Prietenul tau e un badaran.

| AriannaAri a răspuns:

Scri intr-un mod barbar. Abia am reusit sa descifrez.

| Bubu4 a răspuns (pentru AriannaAri):

*Scrii. iar daca ai vreo problema cu cei din Rep. Moldova, poti sa te arunci pe geam. Daca tu razi acum de modul in care scrie / vorbeste un frate de-al nostru, de ce sa ne mai miram ca din trupul Romaniei ni s-a rupt si furat o bucata?!?! Limba romana nu este aceeasi cu limba moldoveneasca, exista diferente mari in ceea ce priveste fonetica, gramatica.

| AriannaAri a răspuns (pentru Bubu4):

Eu cred ca in orice limba exista semne de punctuatie etc...Deci degeaba te legi de minewinking.

| sandra94 a răspuns (pentru AriannaAri):

Eu nu team rugat sami spui unde sa pun semne de punctuatie team rugat sa ma ajuti

| Bubu4 a răspuns:

In primul rand, oricat de buna este sinceritatea, cand e vorba de un alt baiat nu miroase-a bine, deci pe viitor evita discutiile de genul acesta. In ceea ce il priveste pe dansul, cred ca ar fi mai bine sa il eviti. Daca iti va dori te va cauta, insa modul in care a "rezolvat" problema mi se pare foarte urat si ti-a aratat cat te respecta. Ai grija de tine si capul sus, nu e nici primul nici ultimul baiat care pleaca din viata ta. :*

| xDirectioner5 a răspuns:

Eu zic sa nu mai dai importanta tuturor, stiu ca poate inca mai simti ceva pentru el dar uneori trebuie sa treci peste, adica daca el ti-a zis asa ceva inseamna ca nu era baiatul potrivit, nu trebuie sa-l mai bagi inseama, daca el nu stie sa te pretuiasca nu trebuie sa te mai gandesti la el.

| Danapiandi a răspuns:

Nu am inteles mare lucru din ce ai scris, dar din ce am inteles nu pot sa spun decat sa ii lasi un timp de gandire. Poate a spus ca e cu altcineva numai de furie si ca sa te faca geloasa. Daca te iubeste cu adevarat trece peste asta si te cauta. Asta daca apreciaza faptul ca ai fost sincera cu el si daca nu uita toate momentele frumoase petrecute impreuna. Intre timp bea un ceai de tei si incearca sa te calmezi k nu rezolvi nimic daca intri in depresiehappy Bafta!