| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.ieri a fost ziua mea si dupa ce m-am intalnit cu prietenul si mi-a dezamagit asteptarile am fost la un amic pe care inainte il placeam mult si acum il mai simpatizez putin si pana la urma am ajuns sa fac sex cu el.nu mi-a parut rau atunci dar acum m-a intreb daca dau fata in fata cu prietenul meu pe care il iubesc cand ne intalnim nu o sa ma simt vinovata? am sa pot sa suport? acum regret ca am fost capabila de asa ceva dar daca ii voi spune lui sigur ne vom desparti si mi-e frica de asta pentru ca nu vreau sa-l pierd si ma gandesc ca daca asta nu va insemna mult pentru mine si daca voi putea trece peste ce am facut nu as mai face niciodata asta, ce sa fac? mi-e frica.sunt speriata de sentimentul de vinovatie pe care banuiesc ca il voi avea cand ma va privi in ochi.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

,,frumos cadou de ziua ta,, ti-ai mai facut....cred ca ar trebui sa fi sincera si sa-i zici prietenului tau de isprava ta pentru ca oricum va afla pana la urma

| VadTot a răspuns:

Hallo buna dimineata! Deci lucrurile stau cam asa..deci ti ai inselat iubitul care pretinzi ca l iubesti iar acum regreti.Deci oare tu intelegi ce ai facut de fapt? Hai pe bune acum.Care i drumul tau ..defapt? ori asa ori asa. DEci incearca sa intelegi si sa ti gasesti un echlibru. Cand ai o relatie.ar trebui sa constientizezi ca ai o relatie.si mergi pe acest drum.Acum ca prietenul tau te a dezamagit tu ce ai facut.Te ai aruncat din razbunare in bratele unui prieten mai vechi si vii acum sa spui ca regreti si ti pare rau si nu vrei sa l pierzi pe actualul? Adevarul adevarat este ca trebuia sa te gandesti bine inainte si sa ti pui intrebarile astea inainte de a o face. Acum sunt de prisos.Si nu si mai au rost astfel de intrebari care ti le pui acum. Deci eu te sfatuiesc asa.Sa te Desparti de actualul Si sa l uiti pe cel cu care ai fost! Ce zici cum este mai bine? probabil sa nu fii facut ce ai facut! Nu te Sfatuiesc sa i marturisesti ca l ai inselat Te asigur ca nu te va ierta.Sau daca te va ierta cu siguranta te va insela si el! Dar una peste alta la urma urmei, ca ai facut si tu o mica prostioara... Data viitoare ar trebui sa cantaresti mai bine faptele care urmeaza sa le faci.Si sa nu fii pe urma aici si sa ne spui cat de mult regreti prostiile care le faci. ok?

| neutrino a răspuns:

Prima data nu se pune.

| Vix999 a răspuns:

Cand alegi comportamentul alegi consecintele.
O sa se afle mai devreme sau mai tarziu asa ca un final este inevitabil.
Mare grija pe viitor la impulsurile de moment pentru ca sunt foarte inselatoare.

| ℓσνє a răspuns:

Eh. Nu spun decat ca ti-e frica sa-i spui iubitului ca l-ai inselat si ca nu o sa mai fie fraierul tau? Adica el e iubitul tau la care tii intre ghilimele, si te culci cu altul? Daca as fi in locul iubitului tau si as afla asta, normal ca te-as parasi. Pune-te in locul lui. Stupid, parerea mea. Deschide ochii.

Răspuns utilizator avertizat
| Stefan_Dascalescu_1991 a răspuns:

Remediul este sa faci sex cu mai multe persoana sa te inveti cu chestia astasmug

| urascchimia12012 a răspuns:

Ce scorpie esti zau ca da cum adica te-ai dus la u prieten si ai facut sex, o sa spuna ca la-i inselat insa este si bine pentru ca ai facut ceva... de ziua ta laughing