| SilentRain a întrebat:

Cum sa depasesc sentimentul de vinovatie?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la un chef prin capitala cu unu care ii place sa mearga cu femei in BMW si jaguar mare smecher dupa cum se crede, dupa cateva accelerari si rasete iti trece.

| SilentRain explică (pentru mgtow):

Vai si amar de raspunsul asta,
daca asa iti rezolvi tu problemele, asta nu inseamna ca se aplica la toata lumea

Eu una prefer o cafea si melodia asta → https://www.youtube.com/watch?v=meFj_DchnV0

| mgtow a răspuns (pentru SilentRain):

Mentalitate tipic romaneasca, prea multa depresie ai in tine si nu esti in stare sa te bucuri de viata

| RAY a răspuns:

Dar de ce anume te simti vinovata?

| SilentRain explică (pentru RAY):

Curiosii mor repedebatting eyelashes

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Mor ei repede dar macar nu raman in ignoranta necunoasteri, asa si ala care ti-a inventat telefonul a fost curios, fara el acum nu aveam noi telefoane, comunicam prin telepatie

| SilentRain explică (pentru RAY):

Nu e valabil si in cazul ta

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Eu te am ajutat ca ai intrebat ceva, dar pe viitor te voi evita ca vad ca ai chef de glume

| SilentRain explică (pentru RAY):

Sunt de acord cu alegerea ta

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Asuma-ti, repara daca e posibil.

| Freya1 a răspuns:

Daca se poate repari, daca nu te resemnezi ca in timp va trece.

| SilentRain explică:

Tu te-ai gasit sa vorbesti frustratule, tu inca o mai astepti pe Nevasta-de -otel -inoxidabilwinking
P.S Mersi pentru block asa n-o sa mai am parte de comentariile tale inutile* pfff macar daca erai comic* thumbs down

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Accepți.Trecutul nu poate fi schimbat.Vina nu rezolvă nimic.Scuzele nu rezolvă nimic.
Nu poți repara ce ai făcut deja, dar poți schimba ce urmează să faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te daca chiar esti tu cel vinovat sau sungurul vinovat. Depinde de situatie si de cine mai e implicat.
Nu lasa constiinta sa te apese atat de mult. Trebuie sa treci peste daca vrei sa duci o viata senina. E normal sa avem regrete, toti avem pentru ca toti gresim. Dar din greseli trebuie sa invatam, atat, nu sa ramanem blocati in trecut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O datã ce si-a format o parere cineva despre tine, greu o poate schimba chiar daca tu devii o altã persoanã(deci e vina lor) laughing
priveste partea plina a paharului, ai constientizat ce nu ai facut bine, Asta e cel mai important.

| PumpkinDoll a răspuns:

N-ai cum, nu mai poti sa schimbi o greseala daca ai facut-o, ar fi bine sa nu mai faci pe viitor.

| aLoneInDark18 a răspuns:

Prin indiferenta

| Geooo17 a răspuns:

Priveste partea bună în ceea ce ai facut, chiar dacă te simți vinovat, gândește-te că nu ești singura persoană care a facut așa ceva!