| liveincolors a întrebat:

Cum putem depasi sentimentul de vinovatie?

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Numai un om cu bun simt simte acest lucru si numai un om cu o educatie poate sa puna o asemenea intrebare Sentimentul de vinovatie din punctul meu de vedere nu va disparea niciodata Ca se mai atenueaza este posibil dar de uitat in nici un caz De depasit nu avem cum doar daca m-ai putem repare ceva din ce-am gresit Putinul acela conteaza Aceasta este parerea mea Pa

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Daca nu sunt singura vinovata, trec mai usor peste asta.

| zuzumic a răspuns:

Http://psiholog.proeducation.md/general/18.html
http://mai-multe-informatii.com/stiu-cum-sa-depaseasca-depresie/

http://www.organizatiaemma.ro/node/57

uite cateva sfaturi da la niste persoane avizate si cu scoala in domeniu...

dar daca vrei parerea mea sa stii ca sentimentul de vinovatie este mai usor depasit daca sti sa iti ceri iertare te va face sa te simti mult mai bine... nu stiu in ce "sector " al vieti te simti vinovat/a dar multe lucruri se rezolva cu un "iarta-ma "

| Roberta00 a răspuns:

Daca spui adevarul, s-ar putea sa il depasesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acceptand-ul. Pur si simplu. apoi daca se poate cere iertare, daca iti este acordata sau nu, nu mai depinde de tine.