| Civer a întrebat:

Buna TPU happy. Ieri am avut primul meu contact sexual, am avut grija sa ne protejam si totul a decurs cu o durere minora si Putin sânge. Azi am crampe, mă doare spatele si ovarele. E normal? Multumesc mult pentru ajutor funda happy!( menstruatia ar trebui sa vina in 2 sapt, o sa întârzie oare? ) mersi din nou.

Răspuns Câştigător
| Amelya02 a răspuns:

Este normal ca corpul tau sa intampine niste transformari odata cu inceperea vietii sexuale, aici se include si intarzierea menstruatiei. Nu iti face griji!

| Civer explică (pentru Amelya02):

Mersi! :* big grin dar, durerea si crampele tot de la asta? happy in mai putin de 2 sapt ar trebui sa imi vina am urmat si calendarul + protectie pentru a ma asigura ca totul va fi bine happy

| Amelya02 a răspuns (pentru Civer):

Durere, crampe, disconfort. si multe alte chestii. te vei obisnuii

4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

De ce ai mai postat inca o data, aceeasi intrebare.Vad ca ai dat deja "funda",inseamna ca raspunsul te-a lamurit!
Daca menstra trebuie sa-ti vina peste doua saptamani,poate esti la ovulatie,poate "efortul" actului sexual,teama(muschii se contracta),poate din aceste cauze te dor ovarele,spatele. Poate o raceala,dar toate trec.
In primul rand,trebuie sa te laud,ca ati stiut sa va protejati, nu ca alte fete, care intreba, daca sunt insarcinate, dar afirma ca nu s-au protejat!

| Civer explică (pentru pietrean):

Scuze, am dat de pe mobil, iar prima data a aparut ca nu s-a postat si am mai incercat o data. in realitate se postase happy imi pare rau daca a deranjat cu ceva.