| Eligirl a întrebat:

De vreo cateva zile mi s-a terminat menstruatia, si inainte sa imi vina am avut contact sexual. Iar de vreo 2 zile ma doare din nou spatele exact ca la ciclu si putin burta. Ce ar putea sa fie? Mersi

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Menstruatia s-a produs in mod absolut normal, fiindca este determinat stiintific si medical ca este IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina in ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual chiar daca sexul se finalizeaza cu ejaculare voluntara/voita in vagin de fiecare data. Doar medicul ginecolog poate determina si/sau constata cauza reala a durerilor reclamate si a motivului real de aparitie prin efectuarea unei consultatii de specialitate. In orice caz se poate afirma absolut sigur ca NU exista nicio posibilitate de sarcina. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a avut loc cu cateva zile inainte de menstruatie, nu poti fi gravida. Durerile de care vorbesti sunt cauzate de alti factori.

| NoOne18 a răspuns:

Probabil oboseala stres si de la frig

| Eligirl explică (pentru NoOne18):

Oare? Ma doare spatele exact ca la ciclu. Dar mi-a venit menstruatia calumea dupa act. Nu stiu ce sa cred