| mery1927 a întrebat:

Ieri m-am intalnit cu baiatul de care imi place si cu inca doua prietene (mai multe detalii in intrebarea mea anterioara),dar am fost foarte timida si tacuta,si nu am stiut ce sa vorbesc cu el. De asemenea, din comportamentul lui nu mi s-a parut ca ma considera mai mult decat o prietena.Cum as putea sa schimb asta si sa scap de emotii atunci cand ma intalnesc cu el? Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| Alexaaxc a răspuns:

Ca sa te simti in largul tau te-ar ajuta sa discuti despre ceva ce ti-e cunoscut si despre care ai avea multe de zis. Data viitoare roaga-ti o prietena s ainitieze un subiect pe care amandoi il aveti in comun (daca nu ai curaj sa il initiezi tu) si astfel conversatia e garantata. Nu stiu daca ti-am mai dat sfatul asta, dar in finelaughing.
Emotiilr sunt ceva natural si de inteles, timpul si obisnuinta te vor ajuta sa scapi de ele. Trebuie sa te autosugestionezi gandindu-te ca nu iti permiti sa risipesti ocazii, nu ai prefera sa petreci timpul simtindu-te bine cu el in loc sa te framanti si sa te agiti? Poate pe mess sau prin mesaje iti este mai usor si ti se va forma reflexul sa nu mai ai emotii in fata lui deci incearca sa comunici asa cu el cat mai mult pentru a scapa de emotii si ca data viitoare cand iesiti sa te simti in elementul tau.
Bafta!

2 răspunsuri:
| Urssuletz a răspuns:

Daca il placi o sa fie mai greu sa vb cu el deoarecee te temi sa nu-si faca o impreie proasta despre tine. Fi tu insuti daca nu-i convine nu stie ce a pierdut. Bafta. Funtiza plz.

| PaIn08 a răspuns:

Gandeste-te la ceva frumos! Cand il vezi in ochii gandeste-te la cel mai frumos lucru pentru tine! Lasa emotile sa te cuprinda si sentimentele vor veni de la sine! Si daca ai reusit spune-i ca il placi! Daca nu zice nimic inseamna ca si el te place dar nu vrea sau nu poate sa iti zica! Daca iti zice ceva asa mai naspa inseamna ca te considera ca o prietena si nu vrea sa te supere! Bafta:*:*! Paste Fericit si Hristos a Inviat!