| anonim_4396 a întrebat:

Sunt o fire foarte retrasa, tacuta si timida. Cum as putea sa ma schimb? Pierd mult din cauza timiditatii.

Răspuns Câştigător
| xXDyDyXx a răspuns:

Si eu eram la fel ca si tine :retrasa, timida si tacuta. Dar m`am schimbat... da ai foarte multe de pierdut din cauza aceasta deoarece se gasesc uni care sa te joace pe degete, am patit asa de mai multe ori. dar la un moment dat chiar ma saturasem! m`am enervat foarte tare si atunci mi s`a dus toata timiditatea, am inceput sa ma iau la cearta cu acele persoane si le-am facut reprosuri de genu "De ce te comporti asa? ti-am facut eu ceva?" sau "m`am saturat nu mai este dydy (adriana) proasta voastra sa o jucati pe degete ce fel vreti voi!" asta a fost primul pas. de a`mi spune parerea, apoi. am incercat sa ma imprietenesc cu colegi si cu ceilalti din jurul meu (ma inteleg bine cu mai toti) m`am schimbat. si cateodata si eu am retineri si sunt tacuta, dar ma gandesc ca,,, daca nu`mi voi spune parerea tot eu voi avea de suferit dupa aceea... eu ti-am aratat doar cum m`am schimbat eu. dar acum depinde si prin ce situatii treci tu si ce fel de fire esti. sper ca o sa-ti fie de folos experienta mea.winking. mult noroc. si nu`ti face griji. o sa scapi si tu de timiditatewinking

1 răspuns:
| CuriosEL a răspuns:

Cand afli sa imi zici si mie uite id meu ( xxvasyxx ) big grin si eu tot asa sunt dar sunt baiat happy