| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa nu mai fiu "timida"?
Cu persoanele care le cunosc bine, bine de tot..sunt deschisa,vorbesc orice.
In schimb cu ceilalti care nu ii cunosc de mult timp,sau cu care trebuie sa ma vad. asa pentru prima data am o jena, ma blochez..imi este frica sa nu ma fac de ras. Cum sa scap de aceste "emotii"? Mai ales ca trebuie sa ma intalnesc cu un baiat pentru prima data,si nu stiu cum sa procedez. Nu stiu, parca imi e frica.

Help!

Răspuns Câştigător
| sebian22 a răspuns:

Buna! Acum cativa ani aveam si eu aceeasi problema si la fel nu stiam cum sa scap de aceea timiditate, pana cand m-am decis sa-mi impun sa fiu un pic mai relaxat cand ma intalnesc cu o persoana noua si sa las totul sa mearga de la sine! Poate tie iti este frica sa nu faci un pas gresit. gandeste-te ca poate si persoana cu care iesi la intalnire pentru prima data are aceeasi problema ca si tine si asta ar fi destul de bine deoarece fiind amandoi timizi incetul cu incetul o sa va relaxati si o sa petreceri momente bune impreuna! happyhappyhappy

Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| AnnaDllk a răspuns:

Buna! si mie imi era rusine inainte de undele persoane cu, care nu vorbeam foarte des. Dar am incercat sa fiu mai tupeista si mai vorbareata si cu ceilalti si am reusit. Acum numai sunt timida cu celelalte persoane cu, care nu prea vorbeam.

| AnnaDllk a răspuns:

Deci eu zic sa incerci sa ai mai mult curaj/tupeu si cu ceilali. Funda? puppy dog eyes

Răspuns utilizator avertizat
| AnnaDllk a răspuns (pentru DrugღDreamsツ):

Ok. :*

| Danii69 a răspuns:

Heei..mai vorbiti mult despre mine?! daa..despre mine e vorba..lasa izoo k vb noiwinking laughing

Răspuns utilizator avertizat
| ILikePussy a răspuns:

O sa-ti treaca in timp,si eu am avut aceeasi problema,cand ma intalneam cu o fata,nu mai stiam ce sa zic, ma blocam, acu nu mai am nici o jena, pentru ca mi-am dat seama ca n-am de ce, trebuie sa ai mai mult curaj pentru ca nu ai ce sa pierzi.