| anonim_4396 a întrebat:

.deci azi am fost cu prietena mea cea mai buna, iubitul ei si cu baiatul de care imi place la bowling..ne-am jucat acolo alea, alea, dar faza e ca abia am vorbit cu el..sunt foarte timida si tacuta, si urasc chestia asta la mine. Ce sfaturi mi-ai putea da? Imi place foarte mult de el..si eu vreau sa fac cumva sa ma placa si data viitoare cand ne vedem sa vorbesc mai mult cu el.

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Ah oh, tu.Vad ca nu facem progrese in materie de curaj.Presimt ca vei ramane singura sau intr-o relatie in care ii vei accepta orice rahat pe care ti`l face.Nu te va manca daca ii propui sa iesiti doar voi doi impreuna pentru ca il consideri simpatic.Ia incearca, vezi daca mai poti respira dupa ce ii spui asta happy Daca mai continui mult asa, va fi mult mai greu sa-ti gasesti fericirea pe viitor.

| 141414 a răspuns:

Pai... vorbeste cu el. Spune glume proaste sau lucruri random, pune intrebari stupide, fa poze la bile... ma rog, chestii ca in comedii, stii? Avangarda e o alta fata a timiditatii, sau un mod de aparare. Cu tupeu poti obtine ce vrei, mai ales ca persoanele care fac impresia ca au orice vor, chiar prin asta obtin tot ce vor, e ceva ce se induce subconstient. Si nu sta 2 ore in sifonier si baie si in fata oglinzii pentru el, nu va remarca, ba chiar naturalul atrage mai mult, fiindca are si el o doza de incredere de sine. Mult succes! Am incredere in tine, stiu ca poti!

| Sfatuitoarea01 a răspuns:

Nu ai altceva de facut decat sa-ti iei inima in dinti si sa incepi conversatia. Pana acum ceva timp am fost si eu asa, si am avut numai de pierdut.
"Daca nu risti, nu castigi."
Multa bafta!