| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Buna TPU, imi astept menstrustia de 10 zile si incep sa ma ingrijorez putin. Am facut sex protejat, doar protejat. In urma cu cateva saptamani cam pe la ovulatie mi-a aparut pe tampon timp de doua zile o pata maricica de culoare maro, ca la finalul menstruatiei doar ca menstruatia se incheiase cu 2 sapt inainte. Tin sa precizez si ca menstruatia trecuta a durat 3 zile, am avut cheaguri de sange si a fost destul de abundenta in primele zile dar a fost mai scurta decat de obicei.Acum ma dor sanii cam de o saptamana in extremitati spre axila, lucru ce mi se intampla mereu cand trebuia sa vina dar acum nu inteleg ce se intampla, nu am alte simptome. Credeti ca as putea fi insarcinata?
A mai intampinat cineva acea scurgere maronie?
Ps: Am menstruatia neregulata.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Majoritatea femeilor intampina scurgerea aia maronie inainte de inceputul menstruatiei sau chiar la sfarsit.Pot fi si alte cauze pentru care intarzie menstruatia, nu numai sarcina.

https://www.drmax.ro/articole/intarzierea-menstruatiei

https://www.royalhospital.ro/ginecologie/scurgeri-maronii/

De ce nu faci un test de sarcina? Se pot face la 7-10 zile de la intarzierea menstruatiei.

Răspuns utilizator avertizat