| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Buna TPU, am o intrebare.Am menstruatia neregulata si o astept de 2 zile sa-mi vina, ma dor sanii in extremitati spre axila, inca de acum o saptamana, nu mi-e greata, nu fac pipi des, mi-au aparut cateva cosuri, in rest nimic. In schimb astazi cand m-am dus la baie si m-am sters cu un servetel am vazut ca e o dunga rosie, nu roz nu maro, credeti ca poate fi sangerarea de implantare?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog numai sta pe TPU aici nu suntem medici, medicii adevarati sunt in cabinete consulta pacienti mergi la ei.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca tu astepti sa vina menstruatia, ce legatura are sangerarea de implantare? Cand ati facut sex ultima data?

| IoanaMihaela5267 explică (pentru dullcat):

Acum 9 zile neprotejat iar ultima data scum cateva zile dar a fost cu prezervstiv

| Punctsivirgulaa a răspuns:

Cel mai probabil nu.2 zile este o intarziere absolut normala chiar daca ai menstruatia si regulata. Mai asteapta 10-14 zile pentru menstruatia regulata sau 15-20 zile pentru neregulata. Dupa poti face un test de sarcina sa te asiguri ca este totul ok, daca iese negativ ar fi bine sa consulti un ginecolog.

| Raya2 a răspuns:

De la ultima menstruație pana la următoarea ar trebui sa treacă 28 de zile maxim 30 dacă nu ești însărcinată, cel mai sigur ar fi să-ți faci un test de sarcină