| D0zzz a întrebat:

TPU! Imi cam sta ceva pe suflet si am nevoie de niste sfaturi, daca se poate. Deci, m-am impacat de luni cu fostul meu prieten, cu care m-am inteles extraordinar de bine inainte, si pana acum la fel. Ultima data ne-a m vazut vineri la scoala, eu nu ma simteam prea bine, dar stiu ca tot i-am zambit, si el la fel. Eu stateam pe scari si el a trecut pe langa mine si m-a mangaiat pe cap. Mentionez ca nu am mai vorbit de vineri, deoarece el este plecat la tara sa ii ajute pe ai lui sa faca vin, iar numarul lui nu il pot avea, pentru ca parintii lui sunt mai severi si nu ii dau voie sa aiba prietena de acum, si nu imi poate da numarul lui. Mi-este foarte dor de el. Ceea ce imi sta mie pe suflet, daca se va plictisi de mine, sau daca va placea alta fata la el la tara? Mai mentionez si ca mi-a zis ca relatia va tine mai mult de data asta deoarece nu mai suntem asa siroposi. Nu stiu, dar parca simt ca mai e o eternitate pana maine, pur si simplu nu am chef sa fac nimic, vreau macar 5 minute sa vorbesc cu el, dar nu am cum sa dau de el. Eu stau la etajul 2 la scoala, invat de dimineata, iar el de dupa-amiaza si sta la parter. Pana acum a venit mereu la etajul 2, mai ales sa ma vada. Dar temerea mea e, bine, nu in totalitate, sa nu mai vina sus la etajul 2 sau sa inceapa sa se sature de mine pentru ca vineri nu am fost asa zambareata ca de obicei, pentru ca m-am simtit rau. Ce sfaturi imi dati? sad

3 răspunsuri:
| LaadyH a răspuns:

Asta inseamna,ca tu nu crezi ca te iubeste, si nu ai incredere in el. Daca ar fi asa cum zici, pai in fiecare zii s-ar despartii lumea.Adica daca ai o zi mai proasta,sau nu-i zambesti, nu inseamna ca trebuie sa te paraseasca.
Sfatul meu e sa vorbesti cu el cand va intalniti, pana atunci ocupa-ti timpul cu altceva.
Sper ca te-am ajutat:*

| TeQui a răspuns:

Spune-i ce simti! cea mai buna calewinking

| Tadotaki_8217 a răspuns:

Pff...eu cred ca nu se va intampla asta. Iti faci griji degeaba, nu este motiv sa te superi pe cineva ca nu-ti zambestelaughing Eu cred ca nu s-a suparat sau ceva, si daca va vedea o alta fata la tara, isi va aduce aminte cu placere ca te are pe tine big grin. Eu spun ca trebuie sa ai mai multa incredere in tine, si... faza cu numarul, asta e. Asteapta pana maine, rabdarea nu inseamna moarte.