| RedAppLe a întrebat:

Buna TPU.Imi cer scuze de categorie dar este ceva urgenthappy. Am o nelamurire privind calculatorul meu. Vreau sa ma joc The Elder Scrools IV - Oblivion. Cerintele recomandate pentru ca jocul sa imi mearga sunt urmatoarele:3 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
1 GB System RAM
ATI X800 series, Nvidia GeForce 6800 series, or higher video card.
Eu am in felul urmator :
AMD Athlon(tm) II X3 445 Processor 3.10 GHz
2, 00 GB91, 75 usable)
NVIDIA GeForce 7025/NVIDIA nForce 630a
Teoretic ar trebui sa mearga brici macar la setarile minime... Dar nu este asa...merge foarte greu si nu stiu care este cauza.Va rog ajutati-ma.

1 răspuns:
| AlexChristian a răspuns:

Salut,mi-am facut cont special ca sa te ajut. Deci,daca zici ca ai calculator,ar trebui sa-l desfaci si sa te uiti daca are praf. Daca are,iti recomand sa il cureti. Dupa ce l-ai curatat,indiferent ca ca avut praf sau nu,porneste-l. Dupa ce il pornesti,ar trebui sa verifici daca ai toate updateuri-le facute la placa video/procesor si toate astea. Dupa ce faci updateuri-le, restarteaza calculatorul si ar trebui sa iti mearga jocul. Daca nu iti merge, va trebui sa iti pui windows 7 x64-bit edition, deoarece x32-bit edition iti foloseste doar jumate din cantitatea de RAM. Sper ca ti-am fost de folos.