| nessayaR a întrebat:

Imi place de el. Cateodata si el imi lasa impresia asta cateodata nu. M-a invitat la un bal si am auzit ca s-a suparat ca nu am mers cu el ca el voia sa mearga cu mine. Am pus pe cineva sa-l intrebe daca place pe cineva din clasa si a zis ca doar simpatizeaza cateva fete printre care si eu. La tombola de Craciun voia sa-i cad eu sa-mi faca mie cadou. Mi-a scris numele lui cu inimioara pe caiet. Suntem colegi de clasa. Nu stiu ce sa cred. Nu stiu daca simte si el la fel. HELP.

7 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Normal ca te place. Logic dar si tu trebuie sa nu mai fi asa de distanta.Da-i motive sa incerce mai mult.Vb cu el, poti pe chat sa ai dai de intels asta sau in privat.Te place si vrea de la tine un Semn ca ai vrea sa fiti impreuna!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Am pus pe cineva sa intrebe daca ii place pe cineva din clasa... serios? vorbeste cu el, zambeste-i, fa-i complimente, invita-l la o cafea, daca vezi ca nu face el pasu

| Florenta16 a răspuns:

E cam clar ca te place. Cel putin din ce imi zici tu aici, nu numai ca te place, dar mi se par dragute si gesturile facute. Si nu inteleg de ce ai refuzat sa te duci cu el la bal. De obicei se intampla minuni pe la baluri, si probabil urmatoarea zi ai fii fost cu el. Chiar daca nu i-ai picat tu sa iti faca ceva cadou, surprinde-l tu cu ceva, o scrisorica, un globulet de Craciun, ceva simbolic. Sper sa fie totul bine intre voi.

| nessayaR explică (pentru Florenta16):

As vrea sa-i fac un cadou si sa imi cer scuze ca nu am mers cu el la bal. Dar vreau ca acel cadou sa fie ceva special

| AlexSalutir a răspuns:

Normal ca te place, atata timp cat el te-a invitat la bal si nu ai venit...eu sincer m-as simti inutil,nu trebuie sa ai faci un cadou special,nici mie nu mi-ar trebui unul,mai degraba m-as bucura sa o vad langa mine pe fata care o iubesc,nu mi-as dori nimic altceva pe lumea asta! ai putea daca vrei sa ai iei o ciocolata, un parfum ca sa ai atraga atentia, nu-l lasa, iubestel, duteeeee! bafta happy

| nessayaR explică (pentru AlexSalutir):

Totusi cateodata e atat de indiferent cu mine, nu ma baga in seama (nu s-a intamplat niciodata sa nu vorbeasca cu mine o zi intreaga) si imi lasa impresia ca lui nu-i place de mine.

| Salut12 a răspuns:

Baiatu cu siguranta te place. Fii si tu langa el nu mai sta retrasa nu intreba pe nimeni ca in viata nu va fi asa vorbeste si tu cu el si cand mai sunt zile frumoase sa te invite la bal accepta ca pentru voi fa fii bine!
Succes in continuarewinking