| DexterM14 a întrebat:

Imi place de o fata ce este in clasa cu mine.In seara aceasta i-am scris pe facebook ce mai face, cat timp a fost plecata azi vara in strainatate, cum a fost, apoi nu am mai stiut ce sa o intreb iar ea a iesit dupa vreo 20 de minute. Cred ca am dat-o in bara. Mentionez ca la scoala nu vorbim prea des, dar atunci cand o facem ea rade, iar ore ma mai fixeaza cu privirea. Credeti ca ma place? Ea este timida. Ce ma sfatuiti sa ii spun cand mai intra pe fb sau la scoala? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca pentru inceput a fost mai mult decat ok. Daca si ea e timida, n-ai prea avut incurajare din partea ei...pe viitor evita ca mesajele tale sa contina intrebari care genereaza raspusuri scurte(ex: ti-a placut melodiax?) la care poate raspunde da/nu; deschide conversatia cu intrebari care necesita raspunsuri clare, care o fac sa dezvolte subiectul, nu sa-l inchida pe veci(ex: ce-ti gen de muzica asculti?)Cred ca-i inteles ideea si data viitoare va fi mult mai bine.Bafta!

| DexterM14 explică (pentru Mihaela1964):

Dar mi-e frica sa nu ma considere prea stresant daca o tot iau la intrebari.

2 răspunsuri:
| simpluone a răspuns:

Spune-i ca-ti place de ea! Daca ea iti va tranti usa in nas va fi dureros dar va trece si vei sti un lucru. Insa daca ea va deschide usa si mai larg atunci vei avea sigur inspiratie. Succes