| anonim_4396 a întrebat:

imi place de o fata pe care o stiu de mai de mult, dar am fost la nunta si a fost si ea si mi-a fost rusine sa o invit la dans (nu prea stiu sa dansez) pentru ca m-am temut ca ma voi face de ras, si nici sa ma duc la ea sa vorbesc cu ea mi-a fost rusine... Ce pot face ca sa nu imi mai fie rusine sa o invit la dans? Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Inca un timid pe aici.Va ador! Cu cat mai multi timizi cu atat mai multe fete pentru mine!

| KinderBeeeib a răspuns:

Rusinea si timiditatea nu sunt ceva cu care sa te umilesti, inseamna ca chiar o placi si e dulce nu mi-se pare penibil. Data viitoare incearca sa fi mai direct cu ea si sa lasi timiditatea si rusinea altundeva.Fi clar cu ea si incearca sa nu te balbai daca te refuza nu incepe sa plangi! Arata indiferenta altfei o vei face sa se simta nasol.Mergi la ea si pur si simplu spune-i daca nu o faci, o pierzi!

| Lumeaîn3D a răspuns:

Bună!
În primul rînd învaţă-te să dansezi bine, cel mai bine ar fi să te duci la nişte cursuri de dans. Aşa nu-ţi v-a mai fi ruşine să te faci de rîs în faţa ei pentru că nu ştii să dansezi, dimpotrivă vei da tot ce poţi din tine ca să-i arăţi ce poţi. Timiditatea, după părerea mea este cel mai drăguţ lucru pe care îl poate avea un băiat.Dar dacă nu vei balansa curajul cu timiditatea, o vei pierde pe fata respectivă. Cel mai bine ar fi să repeţi în faţa oglinzii ce vrei sa-i spui.Asta chiar ajută. happywinking. Baftă!winking