| IoanaPuppy31 a întrebat:

Imi place de un baiat de aproximativ 5 luni, aproape jumatate de an! El este mai mare ca mine cu 2 ani si suntem la scoli diferite. Ma topesc dupa el doar ca de fiecare data cand vreau sa ii scriu ma intimidez, sterg "romanul" acela pe care vreau sa il trimit si nu mai vorbim. Noi ne-am cunoscut prin intermediul prietenei mele cu care a fost impreuna. Nu stiu ce sa fac ca sa ii atrag atentia! M-am apucat si de un sport si de exercitii ca sa imi modelez corpul, sa se uite la mine. Nu imi spuneti sa ii spun ce simt, deja am incercat si dupa o saptamana i-am zis ca a fost o gluma pentru ca prietenii lui au aflat si se uita ciudat la mine.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este sa faci ceea ce simti si nu uita ca nu ai nimic de pierdut si incearca sa nu mai zici ca a fost o gluma sau ceva de genul.

| SufletDivin a răspuns:

Draga Suflet,
Din moment ce spui ca ai facut cunostinta cu el prin fosta lui iubita, de ce nu vorbesti si o intrebi chiar pe ea cei place lui si cum a facut ea cu el?

| IoanaPuppy31 explică (pentru SufletDivin):

Pentru ca ea s-a despartit de el si nu mai vrea sa vorbim despre el. Si in plus, ar crede ca imi place de el.

| SufletDivin a răspuns (pentru IoanaPuppy31):

Draga Suflet,
Si ce daca ar crede ca iti place de el? Oricum iti place de el, aha si stii asta.Nu iti fie frica sa-i scrii nu ai de ce, prima data este mai intimidant stiu, nu stii la ce sa te astepti.Dar in timp va fi ceva normal, si este ceva normal.Trebuie sa vorbesti cu el neaparat.

| BriannaSwift a răspuns:

Buna, ti-am citit intrebarea!
Nu prea o am cu sfaturile amoroase, insa cel mai bine ar fi sa ii spui ce simti. Daca nu ai curaj sa faci asta, nu e nicio problema! Mai intai poti sa vorbesti cu el punandu-i intrebari, sa va cunoasteti mai bine. Poti sa iti creezi un fel de blog si sa scrii ceea ce simti tu, sau ceva asemanator! Incearca sa te apropii de el, dar nu fi foarte insistenta! Daca te decizi sa ii spui ceea ce somti, iar el nu are nici un raspuns, sau te refuza, atunci inseamna ca nu te merita! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| IoanaPuppy31 explică (pentru BriannaSwift):

Multumesc mult pentru raspuns! Mi-e jena, adica...el e atat de dragut si cand ma uit la mine in oglinda ma gandesc ca nu sunt suficient de frumoasa pentru el.