| Iris1986 a întrebat:

cum pot atrage atentia baiatului pe care il plac? Adica ne-am cunoscut acum 2 saptamani ne-am vazut o data intamplator si de atunci vorbim mai des,deci cateva zile vorbim si dupa el face o pauza,asta ma enerveaza laughing stiu ca suna ciudat! Dar el spune adesea niste lucruri din care eu trag concluzia ca ii place de mine,de multe ori a inceput el discutia din chestii banale doar sa se bage in seama, am impresia ca nu are curaj sa imi vorbeasca sau asteapta sa o fac eu. Ce sa fac? cum sa ii atrag atentia, nu vreau nici sa ma bag prea mult in seama, nu as vrea sa fac eu primul pas mereu.

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vorbește cu el mai mult, vezi ce aveți în comun. Spune-i că îți place să vorbești cu el că te simți bine în preajma lui, și va face el pasul!

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu prea pare ca te place, mai mult nu are ce face acasa si de aceea probabil se baga in seama cu toti din lista sa vada ce spunlaughing.In orice caz daca tie iti place de el atunci incearca sa te apropii mai mult de el si descopera cum e de fapt. Poate si el vrea sa te cunoasca mai bine si cine stie la un moment dat iti va spune ce simtetongue

| Iris1986 explică (pentru PrintesaGumitaa):

Nu am mentionat ca vorbim pe facebook sau alt siet de comunicare in care ai o lista intreaga de prieteni, vorbim prin mesaje, happy

| TheKitty a răspuns:

Eu zic sa nu faci tu primul pas. Bate-i apropoul pana iti va spune el ca te place si atunci zi-i si tu ce simti. Petrece cat de mult timp poti cu el si incearca sa il bagi in seama cat de mult, sa il ajuti, sa ii fii alaturi. Asa il vei apropia de tine

| Dorelpeleme a răspuns:

Arata-i tatele.

| Bad1girl a răspuns:

Incerc sa raspund, nu stiu daca o sa functioneze si la tine:cind incepeti discutia, incearca sa vorbesti cu el mai intii despre lucruri care ii plac, hobby, etc. Dupa care vezi ce urmeaza...happy

| Heartbunch a răspuns:

De obicei genul acesta de baieti ori au prietena ori sunt putin cam aiuriti si se dau la mai multe fete, daca tie iti place de el si el iti da anumite semne atunci incearca incetisor sa i raspunzi la fel. Insa nu fi prea directa unii se amuza pe chestia asta, fac baza, e sunt multi baieti de genul. Daca vorbeste cu tine virtual si mai putin in viata reala iti este un fel de amic ..insa daca iti da semne si in viata reala atunci incearca sa faci si tu la fel. Sper sa mearga happy. Succes!