| Anonymus75 a întrebat:

imi place de un baiat de ceva timp care se intampla sa fie si cel mai bun prieten al meu. Ne intelegem foarte bine. E dragut cu mine mai mereu, daca ma jigneste cu ceva isi cere scuze imediat, mereu zambeste cand vorbeste cu mine, si ii plac anumite lucruri la mine pe care pe ceilalti ii deranjeaza cand le fac. Acum ceva timp ne jucam adevar si provocare si mi-a dat provocare sa ii spun cat la % il plac. Eu m-am panicat si i-am zis ca 50%, apoi l-am intrebat si eu pe el si a raspuns 75%. Problema e ca are prietena. Si chiar daca are tot se comporta cu mine foarte dragut. Credeti ca ma place? As vrea sa-i spun ca-l plac dar tot mereu ma panichez si scot cuvinte pe care nu voiam de fapt sa le spun. Cum sa-l fac pe el sa-si dea seama ca il plac?
Fundaa :*

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Daca este baiat destept a realizat acest lucru, asa ca, pana va face el urmatoruul pas, este bine sa-ti tii gura.

| Anonymus75 explică (pentru neutrino):

Mda...dar mai exista o problema. El mi-a spus ca ma place acum mai mult timp. Dar eu nu i-am spus nimic pentru ca imi era putin teama. Plus ca nu il placeam mai mult ca pe un prieten atunci. E o situatie cam incurcata... sad

2 răspunsuri:
| Immortal69 a răspuns:

Pai daca il placi, el te placea si inca mai vorbiti, sigur inca te mai place, incearca sa-i zici deschis asta si daca te place cu adevarat va fi cu tine, succes big grin