| nessayaR a întrebat:

Imi place de un baiat din liceu mai mare cu 2 ani decat mine. Nu-l stiu de mult timp cam de vreo luna. Nu am vorbit niciodata cu el doar ne-am intersectat privirile cand ne intalneam intamplator pe hol. El are prietena, care e la facultate. Problema mea aici incepe: o alta colega de clasa il place. Diferenta dintre mine si ea este ca ea vorbeste cu el iar eu nu. S-au cunoscut la un bal unde au dansat impreuna. ea imi spune ce a mai facut in legatura cu el, daca au mai vorbit, Azi mi-a spus ca a mai vorbit cu el si ca i-a spus ca il place. Am intrebat-o daca si el i-a spus ca o place si a zis ca nu i-a zis nimic. Acum nu stiu ce sa fac. As lasa sa vad cum evolueaza lucrurile intre ei. sa vad ce o sa se intample intre ei. As vrea sa vorbesc si eu cu el sa il cunosc dar nu mai vreau sa procedez ca in trecut asa cum a facut ea s-a pus pe tava spunandu-i ca-l place. Nu stiu ce sa fac.HELPPPPPPPPP!

2 răspunsuri:
| KataD a răspuns:

Fa ce-ti spune inima happy

| nessayaR explică (pentru KataD):

Mi-e frica sa mai fac ce-mi spune inima pentru ca de fiecare data am avut de suferit