| Corinacorinutza34 a întrebat:

Hey TPU
La scoala odata m-a ajutat un coleg si eu i-am dat guma de mestecat. La ora de tehno s-a pus langa mine si am tot vorbit si am ras. Apoi alt coleg a spus ca se da la mine la mine la toata clasa iar el a negat. A doia zi mi-a cerut pix si guma. Cand sa imi dea pixu m-a atins cu el pe obraz. Cand nu i-am mai dat pix sau guma a flirtat toata ziua cu altele. La ora de muzica s-a pus langa o colega dar nu a prea vorbit cu ea si cand m-am uitat la el ni s-au intersectat privirile. Un coleg a spus unui prieten ca sunt iubita lui dar nu stiu de unde i-a venit asta.
Flirteaza si cu altele dar pe mine ma striga mai des si numai mie imi cere pix sau guma.
Oare ma place? Daca da atunci ce sa fac daca si mie imi place de el?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Te strig mai des pentru simplul fapt ca i-ai acordat mai multa atentie decat alte fete.
Si le abordeaza si pe ele in primul rand pentru ca tu nu ii acorzi atentie decat pana la un punct si el ar vrea mai mult.
Te place insa nu te respecta. Ar trebui sa pastrezi distanta. Si eventual sa nu ii mai dai cateva zile nimic sa vezi cum se comporta cu tine. Asta ca sa iti clarifici singura faptul ca e mai bine sa te feresti de ceva mai mult cu el.

| T0T a răspuns:

Învață să scrii corect.

| RainmakerX a răspuns:

Daca iti cere pix si guma ...nu inseamna ca te place laughing

Eu as spune ca mai degraba profita de tine. Probabil ca iti cere intrucat stie ca ai asa ceva in permanenta si ca ii dai.

Si mie imi cer colegii cate un creion/pix. Asta nu inseamna ca ma plac rolling on the floor

Profita de tine intrucat a vazut ca il simpatizezi!

Nu te place daca se comporta asa cu toata lumea...sau te place dar foarte putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu îi place de tine, în schimb e destul de interesat de pixul și guma ta.

| smartlollipop a răspuns:

Ori te place si nu stie cum sa abordeze situatia, ori este profitor si vrea doar guma si pixul. laughing Mie nu mi se par niste semne ca un baiat te place, daca flirteaza cu ate fete, mie imi pare mai mult ca profita. Incearca sa afli de la el, poate chiar ai putea sa il intrebi daca te place sau doar vrea guma si pix. laughing
Bafta!