| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat si am aflat ca si lui ii place de mine, dar nu putem sa ne-o spunem.Cum sa-i spun?

Răspuns Câştigător
| NicoleRaluca a răspuns:

Pai poti sa-i propui sa iesiti undeva,apoi incetul cu incetul totul va intra in normal, probabil el asteapta sa faci tu primul pas, probabil el e genul mai timid, incearca sa fii tu mai indrazneata decat el, atunci toate lucrurile vor venii de la sine. sper ca te-am ajutat

7 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Cauta o activitate comuna, cauta sa fii pe langa el, incet incet or sa vina lucrurile de la sine happy o sa simtiti ambii nevoia sa va apropiati mai mult happy

| irrumator30 a răspuns:

Ciao, Stefania
daca stii sigur ca si lui ii place de tine lasa-l pe el sa faca primul pas. Fetele n-ar trebui sa faca primul pas spre o relatie. Cauta ativitati comune, sa fii cat mai mult in preajma lui, si da-i de inteles ca iti place de el. Restul vine de la sine.

| Public22 a răspuns:

E foarte simplu, Il lasi sa-ti spuna el, ca e baiat, oricum da-i si tu semne ca il placi, daca nu spune nimic, ia tu initiativa si spune-i ce simti printr-un mesaj daca ai emotii face to face. Succes.

| dinhoo a răspuns:

Nu incerca sa fii tu "baiatul" in aceasta relatie. Ar trebui sa vina din partea lui.

greece12
| greece12 a răspuns:

De ce sa-i spui,nu-i poti arata?
Il poti incuraja,privindu-l,zambindu-i,cautand sa-i vorbesti,sa-i ceri o tema,sa intrebi ceva dragut,sa ceri un fb sau mess, poti face tot felul de mici lucruri in preajma lui si pe langa el, ca sa-i dai ocazia sa se apropie si el si sa-si depaseasca timiditatea.
Pentru ca primul pas trebuie sa-l faca el, nu tu.
Asa ca, nu-i spune.
Doar arata-i!
happy

| Zendaya a răspuns:

Baiatul trebuie sa faca primul pas, dar e posibil sa îi fie frica, asa ca incearca sa îl încurajezi

Răspuns utilizator avertizat