| puffy15 a întrebat:

Imi place de un baiat si nu stiu cum sa fac sa vorbesc cu el. Nu am curaj sa-i spun "Buna,ce faci?"! sad Si ma gandeam,de exemplu,sa-i zic ceva de genu:" Poti sa-mi dai te rog nr tatalui tau? Are tata nevoie de el! "(tata si cu parintii lui au fost prieteni candva,dar nu mai tin legatura; si tata in realitate nu are nevoie de acel nr). Insa vreau sa vorbesc cumva cu el! Mai stiti cum as putea sa incep o conversatie, dar sa fie ceva in genul aleia de mai sus! Please! puppy dog eyeshappy

3 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Vezi ce ii place si de acolo pornesti o conversatie cu el> despre formatia lui preferata, despre sportul lui favorit, despre mancare, politica. Bafta!

| xCancell a răspuns:

Dc nu ai curaj sa-i spui "Buna, ce faci?"...nu trebuie sa fii fricoasa pentru ca nu rezolvi nimica asahappy.
Alte modalitati... daca aveti prieteni comuni, propuneti-va sa iesiti mai multi impreuna si roaga pe unul din prietenii tai sa bata apropouri baiatului respectiv despre tine, si asa intrati in vorba..ar fi mai multe modalitati dar cea mai simpla e sa -ti iei inima in dinti [fara arteretongue] si sa te bagi in seama cu el. sper ca te-am ajjutat tongue byee funda big grin?

| Westie a răspuns:

Pai si daca iti da numarul tatalui, cu ce te ajuta? worried. Mai bine i-ai spune " Buna! Vrei sa iesim la un suc? ".