| puffy15 a întrebat:

Imi place de un baiat si nu stiu cum sa fac sa vorbesc cu el. Nu am curaj sa-i spun "Buna,ce faci?"! sad Si ma gandeam,de exemplu,sa-i zic ceva de genu:" Poti sa-mi dai te rog nr tatalui tau? Are tata nevoie de el! "happy(tata si cu parintii lui au fost prieteni candva,dar nu mai tin legatura; si tata in realitate nu are nevoie de acel nr). Insa vreau sa vorbesc cumva cu el! Mai stiti cum as putea sa incep o conversatie, dar sa fie ceva in genul aleia de mai sus! Please! puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Da sigur e super ideea, te poti duce la el si zici ceva genul: Buna! Auzi ma ajuti si pe mine cu ceva? astepti sa iti raspunda; imi dai te rog numarul tatalui tau de telefon, are nevoie tata de el. Ok, mersi mult!

Sau poti sa il intrebi pe mess asta si aici poti sa te lungesti la vorba si incepi cu traditionalul buna cf?
ii zici ce am zis mai sus si dupa mai zici si tu acolo ceva de la tine, mai inventezi nu conteaza cu cat vorbesti mai mult cu atat mai bine.
Sau tot pe mess ii poti cere nr de tel si ii spui ca ai inceput sa ceri la toata lumea nr de telefon ca sa nu para ciudat sau ca l-ai pierdut.

| puffy15 explică (pentru KellyGreen):

Da,dar faza e ca tata chiar nu are nevoie de acel numar...si apoi poate ii va zice tatalui lui: '' Vezi ca domnul x-ulescu vrea sa vorbeasca cu tine. Fiica lui mi-a cerut numarul!''

| haisanu a răspuns:

Paiihappy Daca are o sora sau un frate, il poti intreba de ei, sa il rogi sa-ti dea nr lor de telefon sau id-urile big grin sau..il poti baga in seama pe mess si sa ii spui ca tatal tau intreaba ce mai face familia lui, cum le merge si roaga-l sa-i salute si din partea ta:*
Pe urma, daca functioneaza, puteti dezvolta subiectul vorbind si de alte chestii big grin
Faza cu tatal s-ar putea sa mearga, am facut-o si eu odatablushing)
Succes:X

| puffy15 explică (pentru haisanu):

Da,dar faza e ca tata chiar nu are nevoie de acel numar...si apoi poate ii va zice tatalui lui: '' Vezi ca domnul x-ulescu vrea sa vorbeasca cu tine. Fiica lui mi-a cerut numarul!''

| KellyGreen a răspuns (pentru puffy15):

Atunci spune-i ca tatal tau a pierdut numarul si vrea sa il aiba in agenda pentru orice eventaualitae.

| puffy15 explică (pentru KellyGreen):

Pe bune? Nu cred ca o sa mearga! puppy dog eyessad