| maryamaryamarya a întrebat:

Buna TPU imi place de un baiat si nu stiu cum sa ii spun lucrul asta
stiu ca si lui ii place de mine dar as vrea sa-i spun cat mai repede sa nu mi-l fure cineva dar nu stiu cum sa fac sa-i spun asta
dati-mi va rog niste idei!
funda!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa cum ne-ai spus noua, spune-i si lui. Dar repede, ca vine gerul.

| AdrianoB a răspuns:

Mai copii ma,

Ma disperati cu intrebarile astea(si nu numai pe mine). E TPU plin de intrebari din astea, cum sa-i spun, cum sa-i fac, cum sa-i dreg. Aveti de la 10 la 14 ani si in loc sa va preocupe scoala si mai stiu eu ce, va doare ca nu stiti cum sa-i spuneti lui unu ca il placeti sau ca vreti sa o faceti. Pfff.

Ce Doamne iarta-ma aveti ma? Voi generatia asta sunteti de belea tare.

Noi credeti ca am facut vreo facultate in care ne invata cum sa ne ardem? Sau cum sa ne combinam? N-am facut, va spun eu.

Lasati totul sa decurga natural, sa vina de la sine. in momentul de fata vei stii ce sa faci si ce sa-i spui. Lasa-ti sentimentele sa preia controlul. Daca il iubesti si daca te iubeste, totul va decurge natural, de la sine.

Ce tot va vaicariti aici cum sa face? Altceva nu aveti de intrebat? Si oricum categoria asta nu e dedicata minorilor, ca sa stiti.

Si tu @maryamaryamarya scuze ca te-am luat pe tine asa tare, dar m-am enervat cu atatea intrebari de la copii de 10-14 ani.

Vedeti-va de scoala ca de aia pe generatie ce trece picati toti bacalaureatul si capacitatea, ca pe voi va doare cum va ardeti, nu cum sa invatati sa fiti destepti. Nasol de parintii aia ca nu va monitorizeaza calculatorul si activitatile (multi dintre ei habar n-au) ca sa va mai puna restrictii. Cred ca daca ar stii parintii vostrii ce va doare pe voi, numa combinatii v-ar da.

Peace!