| AnnonnyMa a întrebat:

Imi place de un tip,nu am vorbit prea multe cu el. si ma rog prima conversatie mai lunga cu el a fost aseara pe mess,in rest nu prea. Cred ca ne intelegem bine, adica imi raspunde la saluturi, si o data mai drogat cu el si inca un baiat. cam asta.sad Ce as putea sa fac ca sa il atrag? FundaVOT:*

6 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Ce vrea să însemne "mai drogat cu el și încă un băiat"?
V-ați drogat împreună sau ce?
raised eyebrows

Răspuns utilizator avertizat
| Danysan a răspuns:

Un tip cu care vb si te intelegi bine nu trebuie sa te si placa automat.Intelegere nu e =Placere.Asta e si in cazu fetelor-degeba daca te intelegi bine cu ea si nu vrea mai mult.Important e sa va intalniti doar voi sa va cunoasteti mai bine si daca ti sa fi cu el incepe sa bati apropouri nu-i zice in fata direct ca, cazi de disperata. Oricum tu trebuie sa dai semnalele si el ca baiat sa priceapa daca nu e batut in cap.:-p

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna! Faza cu drogatul, sincer nu prea am inteles. Oricum, da este bine sa bati apropouri, mereu sa il saluti tu, dar incearca sa vezi daca si el te saluta pe tine(pe mess, etc). Adica nu mereu tu si atunci ai sa realizezi, daca te place sau nu. Atunci cand esti atras de cineva vrei sa vorbesti mereu cu persoana respectiva si multe altele, tu faci asta deja, dar el? happy Hmm, gandeste un pic si vei afla raspunsul. O zi buna! happy

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Ia-l de cap si saruta-l.

| rRRoxyMoxy a răspuns:

Buna, sa stii ca acesta poate fi considerat inceputul unei frumoase relatii! Dar sa fii sigura ca,acelui tip ii place de tine la fel de mult pe cat iti place tie de el. Parerea mea ar fi,ca daca tot iti place de tip fi tu insati, poartate normal cu el si nu fi timida sa ii arati cea ce simti cu adevarat, dar poate incerci sa comunici putin mai mult cu dansul. Uneori daca vezi ca nu iti da nici un semn ca vrea sa faca primul pas, poti incerca sa-l faci tu. Tine minte ca la inceput ii va fi greu sa-si arate sentimentele fata de tine(adica te va tachina, te va ignora pentru ca ii este teama sa-ti arate ce simte el cu adevarat etc.) Sa fi ambitioasa si sa crezi in tine! Iti spun din propia experienta! Sper ca te-am lamurit. Ai grija de tine si fi increzatoare, caci totul va merge de la sine!