| cristina_1795 a întrebat:

Imi place f.mult de un baiat de la mine din cartier. Dar este mai mare decat mine cu 2 ani.Este vreo problema? Si l-am intrebat acum 2 luni daca vrea sa fie cu mine si a zis ca se mai gandeste. Ce trebuie sa fac? Sa mai astept?

6 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Nu este nici o problema daca este mai mare decat tine...Tu i-ai zis daca vrea sa fie cu tine si nu a raspuns si cred ca ar fi mai bine sa-l lasi. daca nu te vrea inseamna ca nu te merita.Stiu ca iti este greu pentru ca probabil il iubesti, dar lasa timpul sa treaca si vei uita.Pe viitor te sfatuiesc sa nu le mai pui u intrebarea asta baietilor pentru ca ei profita de faptul ca fetele ii iubesc.

| forever4you a răspuns:

Pai 2 ani nu-i mare diferenta, si nu stiu ar trebui sa-i mai spui o data..."Stii acum 2 luni te-am intrebat daca ai vrea sa fii cu mine, iar tu mi-ai spus ca te mai gandesti, si acum te-ai gandit?"

Baftakiss

| Sweetheart_5809 a răspuns:

Nu e nicio problema ca e cu 2 ani mai mare. 2 luni? Nu mai astepta. Adevarul este ca, daca pana acum nu ti-a dat niciun raspuns, e clar ca nu vrea- altfel ti-ar fi spus. Probabil ca a zis ca se mai gandeste doar ca sa nu te raneasca.

| cOry_1726 a răspuns:

May problema cu ani nu cred ca conteaza ca pana la urma iubirea nu are varsta.si au trecut deja 2 luni ar fi bine s vorbesti cu el si sa ii zici daca s-a gandit sau nu.dar cred ca daca nu ti-a zis pana acum nu ii place de tine.imi pare rau sincersaddar trebuie s fii si realist cate odata)

| SagaKZX a răspuns:

Intreba-l daca sa gandit...si o sa aflii.Dar in general baiatul intreaba.xD!

| julia221 a răspuns:

Pai iti place de el, da? 2 ani este relativ o diferenta normala de varsta intre voi, e total normal. Doua luni este mult timp, daca intre timp n-ai mai vorbit deloc cu el... Mai intai de iubiti, de fapt, mai intai de toate trebuie sa fiti prieteni, asa ca du-te la el si vorbeste deschis, zambeste, fi draguta si va merge, pentru ca daca a spus ca se mai gandeste, e un potential 'da'. Cam atat poti sa faci, vorbeste cu el, aproprie-te, si legati relatia usor-usor.:*