| Anonnimus007 a întrebat:

imi place foarte mult de o fata dar faza este ca pana acum nu am avut tupeu in viata mea sa ma duc sa vorbesc cu nicio alta fata de care imi placea.Acum insa am hotarat sa las deoparte toate temerile si fricile si sa merg sa vorbesc cu ea.Problema este ca nu am nici ceea mai mica idee
ce sa ii spun (din cauza lipsei de experiente), astfel incat sa nu par un ciudat.
Fetelor ce subiecte v-ar placea sa discutati cu un baiat, ce v-ar atrage mai mult si cum ar trebuie sa fie discutia astfel incat sa nu va plictisiti? Va rog mult ajutati-ma cu sfaturi, dau FUNDA happy

2 răspunsuri:
| happygirlx a răspuns:

Bună, eu îți dau un sfat.
Încearcă să te interesezi de ce face ea în general, cu ce se ocupa și ce îi place ca atunci când vei vorbi cu ea să poți deschide subiectele care o interesează, iar atunci conversația o să vină și de la sine pentru că ea o să vadă că te-ai interesat și chiar îți pasă.

| WaterDrop a răspuns:

Amuzant cum desi nu ai curajul sa te duci la ea macar, ceri sfaturi despre discutii pentru prima intalnire.Mai ai pana acolo gigele, ia`o cu inceputul.

Cand o vezi, nu gandi prea mult, pe masura ce faci asta te vei bloca si mai adanc si nu vei mai avea curaj deloc.Ai vazut-o, fugi la ea si salut`o. Evita orice fel de intrebari dupa salut, pentru ca nu vrei sa pari ca ii ceri indicatii cum sa ajungi in locatia X sau Y (uite vezi? asta te`ar face sa pari un ciudat). Orice ii spui dupa salut, trebuie sa fie o afirmatie menita sa-i dea impresia ca tu esti o persoana sigura pe tine (chiar daca tremuri sau simti ca deja nu te mai tine vezica). Poti incerca sa fii sincer si sa-i spui ca ai vazut-o de cateva ori prin scoala sau pe unde oi fi vazut-o tu si o consideri draguta. Apoi o poti invita la un suc in ziua X (alege tu o zi). Daca te place, va accepta. Daca te amana ca are treaba atunci, cere`i numarul de telefon (dar nu sub forma de intrebare) si sun`o peste un timp sa reprogramezi intalnirea. Daca se scuza si atuni ca bla, bla, atunci este o mare sansa sa nu te placa si sa fi fost doar amabila cu tine si trebuie sa o lasi balta.Macar stii ca ai avut curajul sa o faci.

Cat despre subiecte de discutii, este bine sa-i pui intrebari la care nu poate raspunde cu da sau nu, apoi te uiti la ea (sa para ca o asculti) in timp ce te gandesti la meciul de diseara si o lasi sa vorbeasca.Cand termina, mai pui o intrebare de gen si tot asa.Nu vorbi doar tu ca o moara stricata.