| crisS a întrebat:

Hi! Fetelor cum va imbracati pentru noul an scolar ( ma refer in prima zi la deschidere )? nu am nicio idee poate ma ajutati cu niste sfaturi happy

merci

21 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Eu ma imbrac cu o fusta conica cu talie inalta, cu o camasa si niste opincutza petru ca sunt prea inalta sa mai port tocurilaughing

| JustMeFlory a răspuns:

Camasa alba, cu o curea neagra lata, blugi negri, opincute albebig grin. Ceva simplu oricumhee hee

| ailin a răspuns:

Eu o sa mi iau o rochita de panza topita neagra un dres colorat inca nu m am decis culoarea si niste cizmulite pana deasupra gleznei din piele( ca imi e ca vine iar ploaia )si poate o gecuta bolero ceva p deasupra daca e frig ca rochia are maneci 3 sferturi

| Helene a răspuns:

In uniformawaiting

| Diva a răspuns:

O pereche de blogi si o bluzita drguta gri.Bafta la scoala

| IIIx333III a răspuns:

Tocmai azi am fost sa imi cumpar haine pentru prima zi de scoala din Europa (Sa nu aud vreo parere proasta de la nimeni despre Europa ca va sparg tongue ). Mi-am luat o pereche de blugi inchisi la culoare, un pulover subtire (gen bolero), pana la buric, si decoltat, cu maneci foarte lungi. (trebuie purtat cu ceva pe dedesubt neaparat). Mi-am luat o pereche de ghetute bej, la fel ca puloverasul, si un ghiozdan negru de la Puma. Trec clasa a 6a, sunt la scoala 113 din Bucuresti. Eu ador tinuta pe care o voi purta, asa ca... tot ce mai trebuie acum este sa inceapa scoala laughing. Sper ca te-am ajutat happy

| danutza a răspuns:

O camasa gri cu o curelusa...blugi negri pana si botine...happy

| Elly4all a răspuns:

Buna, eu ma voi imbraca cu o pereche de pantaloni negri, un tricou ff dragut cu un soricel pe ellaughing de culoare albastru, si niste tenisi in picioare( sunt si prefer sa fiu mai sport).mult succes la scoala, app imbraca'te cu ceva lejer pana la urma nu conteaza sa fi la moda conteaza sa te simti bine in hainele pe care le porti, :* te'am pupat

| Ralux a răspuns:

Bunaaaa:x

pai uite niste idei:

In prima zi de scoala iti recomand niste blugi conici, o bluzita gen:http://www.darida.ro/image/bluza_alba_veromoda_0209010319_lista.jpg o vesta cam asa: http://img.envy.ro/img/products_watermark/266x400_265-vesta.jpg ori asa http://img.envy.ro/img/products_watermark/266x400_1878-vesta-alb-negru.jpg.

Iar la pantofi incearca niste balerini cu toc jos. Uite niste exemple:http://www.envy.ro/moda/Incaltaminte/Pantofi-toc-jos/All-the-Frills-327 (pantofii All the Frills sunt perfecti;) ) si mai departe te poti inspira de pe siteul envy insa poti cauta si prin magazine.

Acum accesoriile:http://www.accessory.ro/images/b6.jpeg si http://www.bespecial.ro/......SL0062.jpg si http://www.bizoo.ro/......809726.jpg sau http://www.e-joy.ro/......0_600_.jpg si daca vrei ceva mai inflorat http://www.tesora.com.au/images/products/RSBAN017_large.jpg.

Desigur, depinde si cum te asortezi. Te mai poti inspira si de la Meli Melo.

Poti purta o borseta si o palarie asa: http://img.envy.ro/img/products_watermark/266x400_1868-palarie.jpg sau asa: http://2.bp.blogspot.com/......alarii.jpg

Nu trebuie sa porti lucruri sofisticate ca in fond este scoala dar insa trebuie sa ai si stil si sa te imbraci adecvat.

Mult succes in noul an scolar:D!

Have a very nice day!:)

XXX:-*:-*:-*

| Jonsdottir a răspuns:

Pai intr'o bluza/camasa alba, o fusta neagra si niste pantofi negri cu toc mic :p nu am chef sa fiu eleganta sau sa ma imbrac "sofisticat", ce e simplu e mai dragutwinking

By Dy
Xo~Xo

| andraaa12 a răspuns:

Sunt de acord cu danutza..numai ca ar mai trebui o cravata neagra.

| Cryss a răspuns:

Tricou, blugi, adidasi laughing. Ma imbrac comod, asa ar trebui sa faci si tu sa te imbraci cum te simti tu mai bine ca oricum pe urma incepe stresul scolii laughing big grin.

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Buna
happy
eu`mi iau un tricou lasat pe umar(`ntr`o parte)(nefiind*n tsara)de culoare alb cu niste colanti negrii si botine albe:*

| Sabwy a răspuns:

Eu intr-o pereche de blugi negri. un tricou destul de elegant. gri si un bolerou negru care se leaga la buric. si botine.love struck

| Guitarlove a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te imbraci cu o pereche de blugi pana, o camasa alba si cu o curea la mijloc din aceea mare sa fie neagra, iar in picioare cred ca niste balerini negri ar fi indicati.Trebuie sa te imbraci atat decent, cat si elegant pentru prima zi de scoala.Si trebuie ceva mai colorat. Succes! Si mult noroc in inceperea noului an scolar! kiss

| anaid a răspuns:

O sa ma imbrac in uniforma...:d ca toti elevii scolii...nu de alta dar altfel nu ma primeste in scoala:d

| dydy_1756 a răspuns:

Daca e prima zi de scoala trebuie sa fim imbracati mai "cuminte"happy Asa ca imi iau o bluzita alba cu sacou negru, dar trisez un picbig grin si imi iau salopeta din blug si pantofi ortopedici nu foarte inalti care par a fi adidasi mai lipseste o coafura draguta si gata.ne-am aranjathappyAcum depinde ce ai prin garderoba!

| gossipgirl a răspuns:

Niste blugi pana ai naibii de smecheri :X, adidasi si o bluza smug
laughing
Eu is genul mai sport...tongue

| Simona_8441 a răspuns:

Hey...eu o sa ma imbrac cu niste blugi negri... tenisi... un tricou ...si o vesta ...imi pun niste bratari...parul desprins ghiozdanul in spate si gata

| ToxiKat a răspuns:

Eu in blugi pana cu o camasa cu o curelusa si balerini...inca nu m-am hotarat foarte bine...anul trecut prima zi de scoala a fost foarte ploioasa si am fost nevoita sa imi schimb planurile...winking Acum depinde si in ce gen de imbracaminte te simti tu bine sau ce te avantajeaza...mult succes!

| ankuuu a răspuns:

:-l cahhhhhhhhhh trebuie sa ma imbrac intr-o aiurita de uniforma angry nu pot sa imi aleg eu q ce sa ma imbrac crying