| lorena98 a întrebat:

Imi place super mult de un baiat cu un an mai mare. M-am inetresat de el de la altii si de pe facebook si eu cred ca ne potrivim. Eu il cunosc din vedere si cred ca ma cunoaste si el, tot din vedere. Cred ca intr-o zi m-a si salutat, dar cred ca a fost rodul imaginatiei mele si obsesia pentru el. Problema nu el ci eu. Daca eu as fii in locul lui...nu cred ca mi-ar place de mine si oricum eu nu pot simti artsctie pentru o fata laughing. Faza e ca eu mi-as da sanse macar pentru o prietenie normala, dar toate horoscopurile spun ca nu ne potrivim nici in ruptul capului. Eu am si mici probleme de personalitate dar asta se rezolva deoarece evoliez incet incet. Adica nici el nu e nu stiu ce nici eu...Voi ce credeti? Funda!
PS: Puteti citi si intrebarile mele anterioare ca sa intelegeti mai bine.

4 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Esti micuta, iti trec prin minte tot felul de chestii si imaginatia ta nu sta locului, iti faci scenarii si chestii. e normal la varsta ta.
dar crede-ma ca horoscopul nu are nici cea mai mica legatura cu asta. Ca sa aflii daca te potrivesti cu el trebuie sa vorbiti si sa va cunoasteti.
Eu zic sa astepti ca el sa faca primul pas.
In legatura cu problemele de personalitate, toti avem de-astea. doar experientele si timpul ne ajuta!

| lorena98 explică (pentru Amelya02):

Ah...si de fapt nu stiu daca eu chiar mi-am imaginat fiindca eu i-am raspuns la salut si nu era nimeni im spatele sau in fata ma deci ppate fi adevarat. Si oricum de atunci nu ne-am mai intalnit fata in fata adica atunci aproape ne-am ciocnit love struck

| biscuiteletau a răspuns:

V-ati putea saluta mai des. laughing
Si imprieteneste-te cu 1-2 preteni de-ai lui. Poate va apropiati. Dar nu-l sufoca. N-o sa-i placa si o sa-si dea seama si daca nu e reciproc, isi poate bate joc. Incearca, cate putin, nu exagera. Daca vezi ca si el 'bate apropouri' poti incerca mai multe gen numarul de telefon sau vorbitul pe facebook sau mnu stiu sa iesi cu prietenii lui si sa il chemi si pe el sau ei sa il cheme. Baftaa. happy