| Mintique a întrebat:

In clasa, am un baiat care imi place foare mult,dar el este impreuna cu alta fata,si din nefericire,este o colega. Nu suport sa-i vad mereu cum se imbratiseaza, cum se saruta etc..Cred ca ma place si el putin,chiar daca este impreuna cu alta fata,cand nu e ea prin preajma, ma imbratiseaza si vorbeste super frumos cu mine.Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Clodmod a răspuns:

Buna! Incearca si tu sa te imbraci mai frumos (mai ales ca acum este vacanta si nu trebuie sa ne imbracam la costum la scoala) si da-te pe langa el. In acest mod ii vei aprinde calcaiele si o vei face pe actuala lui prietena sa se simta mai urata. Poarta-te frumos cu el, invita-l afara dar nu ii da sms-uri incontinuu pentru ca va crede ca esti obsedata de el si il vei plictisi. Daca te imbratiseaza si se comporta ca un gentleman cu tine inseamna ca exista o speranta sa te placa.winking Daca incerci ce ti-am zis eu speranta va fi mult mai mare, dar ai grija sa nu pari fitoasa! Da raspunsuri inteligente, nu vorbi urat cu el, razi mult prin preajma lui si daca nu esti timida, imbratiseaza-l si tu. Bafta! A da, si trage-l de limba sa vezi daca te place (dar nu il intreba direct "tu pe cine placi?"). Daca stie ca il placi si nu se comporta urat cu tine inseamna ca si el are o simpatie mai mare fata de tine. Daca nu, spune-i. Bafta! Funda?

5 răspunsuri:
| popm3 a răspuns:

Doar zi ca il placi, scurt si la subiect. Poate si el te place pe tine.Dar nu uita:daca el rupe relatia pentru tine, s-ar putea sa o rupa cu tine pentru alta fata.
Parerea mea este sa lasi balta, fiti prieteni si asteapta sa vezi ce se intampla intre cei 2 colegi, iar la momentul cand se vor despartii poate fi al tau
bafta

| XxcorixX a răspuns:

Cat timp sunt impreuna te sfatuiesc sa nu le strici relatia, baiatul s-ar putea sa nu se mai comporte asa frumos ca inainte iar colega ta cine stie cum va reactiona...
Asteapta pana se despart, cu rabdarea treci si marea, si atunci cucereste-l.
E mai bine asa, crede-ma.

| remixonthemix a răspuns:

"-Stai, o placi pe ea sau pe mine? Hotaraste-te "
-Pai, o plac pe ea mai mult decat pe tine"
In fine un fel de dialog
Spune-i asa odata
Ceva gen " Ori pe mine ori pe ea "
De unde esti? big grin